dekorasyondunyasi.net

Yazlık Mutfak Dolabı Tasarımları

Yaşam alanlarımızdan en önemli olsan mutfaklar için binlerce model ve birçok tarz bulunmaktadır. Ev dekorasyonunda mutfağın önemi bu denli büyük olmasının sebebi de, o alanın devamlı kullanılıyor olmasından kaynaklı.  

Mutfaklar son dönemde daha kullanışlı hale getirildi diyebiliriz. Modüler dolap yapısı, dolap içini düzenleyen aksesuarlar ve size olduğundan daha fazla kullanım alanı sunan tasarımlar yeni mutfak dolaplarının öncüleri diyebiliriz. 

Mutfak dolapları demin belirttiğimiz gibi her ev için farklı tasarımlarda bulunabilir. Yazlık mutfak dolabı tasarımları da karşımıza çıkan bir diğer modeller arasında… Yazlık mutfak dolabı tasarımlarını incelediğimizde genellikle karşımıza country tarzı modellerin geldiğini söyleyebiliriz. Daha ferah, rahat formlarda tasarlanan bu mutfaklar yazlık evlerin size kattığı o huzuru ve dinlendirici atmosferini aşıladığını da belirtebiliriz.

Renk çizelgesi yazlık mutfak dolabı için yine ferahlık katan renkl skalasından seçilmekte. Yazlık eviniz için örneğin siyah ve parlak renkli bir dolap yerine açık renkli ve özellikle mat dolaplardan yana seçim yapmalısınız. Aşağıda sunduğumuz örneklerimizden de dolap rengi için ilham alabilirsiniz. 

Yazlık evinizin mutfağınız için kabalıktan uzak bir düzen belirmenizi öneririz. Karmaşadan uzak olması mutfağa girdiğinizde sizi fazla yormayacaktır. Ayrıca mutfağınızı süslemek için kullandığınız yaz çiçekleri mutluluk hormunu salgılamınızı sağlayacaktır.