dekorasyondunyasi.net

Gri Oturma Grubu Modelleri

Oturma grubu, bir evdeki en temel üç mobilyadan biridir. Bu nedenle, oturma grubu seçimi mutlaka doğru yapılmalıdır. Aldığınız diğer büyük mobilyalar gibi, yeni bir oturma grubu modelleri de yıllarca sizinle birlikte olacak. İster bir kanepe, isterseniz de koltuk deyin; salon dekorasyonunda o büyük ve rahat mobilyalar, mekanın geri kalanı için renk seçiminiz üzerinde büyük bir etki yaratabilir.

Ev dekorasyonunda gri rengini en doğru şekilde kullanmak isteyenler için iyi bir alternatif sunan gri oturma grubu modelleri; hem açık renkli hem de koyu renkli mobilya ve aksesuarları ile bir arada kullanabileceğiniz en ideal seçeneklerden biridir.

Son yıllarda bu sözü birkaç kez duymuş olabilirsiniz. Özellikle salon ve oturma odası dekorasyonunda en çok kullanılan renklerden biri olma unvanına sahip olan bej, son dönemde yerini griye bırakıyor. Nötr bir tamamlayıcı olduğu için gri; hemen hemen her diğer renk ya da renk paletiyle mükemmel şekilde birleşir. Bir mekanda, en temel rengin gri olmasına karar verirken dikkate alınması gereken en önemli şey; mekanın geri kalanında soft renklerin mi yoksa koyu tonların mı ön plana çıkacağıdır. Gri oturma grubu modelleri arasından seçim yaparken bu detayları ön planda tutabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda gri modası, aslında bundan 5 yıl önce başladı. Başlangıçta duvarlarda, daha sonra halı ve yastıklarda, daha sonra döşemeli sandalyelerde ve kanepelerde kullanılmaya başlandı ve geçtiğimiz birkaç yıl içinde dolap ve tezgah aralarında da gri ön plana çıkmaya başladı. Tabi ki gri oturma grupları da her zaman grinin en çok kullanıldığı mobilya oldu. Salon ve oturma odası dekorasyonu için tercih edebileceğiniz gri oturma grubu modelleri; mekanda haki yeşili, bordo, sarı hatta pudra tonları ile birlikte kullanılabilir.