dekorasyondunyasi.net

Ne Tür Bir Dekorasyon

Dekorasyon herkesin bildiği gibi mekanın özenli bir plan doğrultusunda tasarım ile değiştirilmesi. Peki nedir bu değişim dersek çok ucu açık olduğundan duvarlardan, mutfak dolaplarına kadar uzanmaktadır. En küçük bir aksesuar ile dekorasyonun temellerini atarız.

Otururken düşündüğünüzde ben ne tür bir dekorasyon yapmalıyım sorusunu kendinize sorduğunuzda aklınıza vakit geçirmekten hoşlanmadığınız mekan gelir. Zaten geniş bir bütçeye sahipseniz bu soruyu hiç sormadan profesyonel bir yardım ile genel bir değişime girebilirsiniz.

Mekanınızı seçtiniz ve orada vakit geçirmek keyif vermiyor ve en fazla dekorasyona oranın ihtiyacı olduğunu düşünüyorsunuz. Yer belirlemesi yaptıktan sonra ne tarzda bir dekorasyon yapılması gerektiğini nelerin değişmesinin kararını vermek için biraz araştırıp örneklere bakarak kafanızda canlandırma yapmalısınız.

Yerlerden başlamak zemin atmak için idealdir. İç mekan için parke seçimleri, renkleri, bahçe ve balkon yerleri içinde keza öyle çim halılar, plastik yer döşemeleri ile adımınızı atabilirsiniz. Büyük ve kullanışlı olmayan bir alana sahipseniz dekoratif bölme paneller ile bölebilir ve yer kazanarak daha kullanışlı bir hal almasını sağlayabilirsiniz.

Gelelim mobilyalara tarz kesinlikle önemli, her eşyanın ufak büyük fark etmez bir tarzı vardır. Bunu iyi yakalamalısınız. Klasik mi, modern mi, spor mu hangisi size uygun. Eşyalar, pencereler, perdeler derken dokunuş olarak adlandırabileceğimiz aksesuar ürünlerine gelelim. Bütünleştirici olarak dekorasyonunuzu süsleyecek olan objeler. Biblolar, mumluklar, yapay çiçekler gibi bir çok sizin tarzınıza uygun bu küçük tamamlayıcıları internetten araştırarak ucuz yoldan sahip olabilirsiniz.

Duvarlarımızda bizim bir reklam alanımız olarak düşünelim. Bir reklam alanını boş bırakmak pek akıllıca sayılmaz. Duvarlarımızı hangi ürünler ile kullanacağımızı az çok tahmin etmek zor değil. Başlıca ana ürünler olarak ayna ve tablo diyebiliriz. Ayna modelleri seçimi tamamen görsel zevkinize dayanır. Modern aynalar, klasik aynalar, çerçeveli aynalar, desenli aynalar.

Kalite konusunda pek bilgi sahibi olamadığımız bu üründe üreticiden almak maddi açıdan daha sağlıklı olur. Tablolara gelecek olursak kanvas tablo ve yağlı boya tablo olarak adlandırabiliriz. Kanvas tablo dijital baskı makinelerinin üretimden çıkan bir üründür.

Yağlı boya tablo ise tamamen ressamların tuval üzerinde çalışmış olduğu orjinal resimlerdir. Web te gördüğümüz herhangi kaliteli fotoğrafı veya resmi kanvas tablo yaptırabiliriz. Kanvas tabloda bir çok seçeneğimiz var fakat yağlı boyada yapılmış bir resmi seçeriz ve özel olarak yaptırmak biraz pahalı olabilir.