Alternatif Site Adreslerimiz:

Mantolama Nedir ve Mantolama Fiyatları Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

 

Mantolama Nedir ?

Mantolama kısaca dışarıdan gelen ısının evin içerisine girmesine , evin içerisinde ki ısının ise dışarıya çıkmasına engel olan bir uygulamadır.Yanı bir ısı yalıtım uygulamasıdır.İç cephe ve dış çepheye uygulanabilir.Sadece soğuk havalar ile ilgili bir işlem değil , sıcak ve soğuk havaları kapsayan bir yalıtım işlemidir.Mantolama günümüzün en çok tercih edilen bir ısı yalıtım sistemidir.

Ülkemizin bulunduğu konum neticesinde sıcaklık farkları yaşanabilmektedir.Aşırı sıcaklar ve soğuklar hayatı zorlaştırabilir.İnsanların yaşaması için ideal sıcaklık 20 , 22 derece arasındadır.Çoğunluka bu nedenle mantolama işlemi yapılabilir.

mantolama fiyatları

Sponsorlu Bağlantılar

MANTOLAMA NEDEN YAPILIR ?

Belirttiğimiz gibi ısı kayıplarını engellemek için yapılan bir işlemdir.Bunun yanı sıra iç cephede uygulanan mantolama : nem , yosunlaşma , yoğunlaşma vs. gibi durumların ortaya çıkması ile yapılabilir.Dış cephede ise sıva dökülmeleri , çatlamalar ve bu çatlamalardan sızan su neticesinde mantolama sistemi uygulanabilir.

MANTOLAMA FİYATLARI NELERDİR ?

Genel bir araştırma yaptık.Çeşitli firmalara göre değişen mantolama fiyatları mevcut. Mantolama metrekaresi 25 ile 55 TL arasında değişmekte.Düşünüldüğü gibi yüksek maliyetli bir sistem değil , ayrıca oldukça kar edilebilecek bir uygulamadır.Konfor ve sağlıklı bir yaşam için de adım attıran bir işlemdir.

mantolama nedir


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Yalıtım Uygulamaları Mantolama Nedir ve Mantolama Fiyatları Nelerdir?