Alternatif Site Adreslerimiz:

Uzun Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Sponsorlu Bağlantılar

 

Uzun bir mutfak tasarımı, hem küçük hem büyük mutfaklarda birçok yönden avantaj sağlar. Doğru mutfak dolaplarını ve mobilyaları kullanırsanız, mutfağınızı çok daha etkili bir şekilde dekore edebilirsiniz. Mutfak, ailenin, özellikle de kadınların, evdeki odak noktası, evin merkezidir. Yemek pişirmek, kahve içmek, sohbet etmek gibi birçok şeyi, mutfakta yapıyoruz. Geniş bir mutfak yerine uzun mutfak alanına sahipseniz, seçenekleriniz sandığınız kadar sınırlı değil. Kare ya da yuvarlak bir masa kullanamıyorsanız, onun yerine ince, uzun bir masa kullanarak yine mutfakta rahat bir yemek alanı yaratabilirsiniz. Peki, uzun mutfak dekorasyonu nasıl yapılmalı?

uzun mutfak dekorasyonu modelleri

 

Sponsorlu Bağlantılar

 

Odaklanın

Dar ve uzun bir mutfağınız varsa, dekorasyona büyük bir parça ya da fikir ile başlayın. Bu yaklaşık, mutfak dekorasyonunda sıçrama noktası yaratarak, odaklanmanın daha kolay olmasını sağlar. Mutfağınızda bir temaya karar verirken, mutfak stilinize bir bütün olarak bakın ve oda uygun öğeler tercih edin.

Boyut Oluşturun

Mutfağınızda uygun olmayan bir mutfak dolabı seçimi, özellikle o yer geniş olmadığında, mutfakta havasız ve uygun olmayan bir görünüme neden olur. Mutfağınızda ilgi ve boyut oluşturmak için, mutfaktaki katmanları; büyük parçalardan derinliğe bağlı olarak sırayla yönlendirin. Mutfağınızda uzun ve ince bir masa kullanacaksanız, onun üzerinde de yine ince uzun bir meyve kasesi kullanarak katmanlar oluşturabilirsiniz.

Fonksiyonel Ürünler

Dar ve uzun mutfak dekorasyonunda, fonksiyonel ürünler kullanmak iyi bir seçim olacak. Katlanır masalar, yerden tasarruf etmenizi sağlar. Mutfakta dar bir koridor kalıyorsa, sandalye seçiminde de katlanır ürünlere yönelmenizi öneriyoruz.

Uzun mutfağınızı daha geniş göstermenin yolu

Uzun mutfak dekorasyonu için renk seçimi de dikkatli yapılmalı. Daha geniş bir izlenim ve hava yaratmak için açık renklerden faydalanın. Beyaz bir mutfak dolabı ve parlak yüzey, ışığı daha iyi yansıtacağından daha geniş izlenim oluşturacaktır. Doğal renk formları ile de serpiştirme yapabilirsiniz. Aksesuarlarda doğanın bize verdiği yeşili, maviyi ya da toprak tonlarını kullanabilirsiniz.

Uzun mutfak dekorasyonu nasıl yapılmalı sorusunun bir diğer cevabını ise aşağıda yer alan mutfak örneklerine bakarak kendiniz de cevaplayabilirsiniz.

uzun mutfak dekorasyonu

uzun mutfak dekorasyonu nasıl yapılmalı

uzun mutfak

uzun mutfak dekorasyonu

uzun mutfaklarda dekorasyon

uzun mutfak dekoru


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Mutfak Dekorasyon Uzun Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?