Alternatif Site Adreslerimiz:

Mutfak Dolabı Renkleri Nasıl Olmalı?

Sponsorlu Bağlantılar

 

Mutfak dolabı renkleri nasıl olmalı?

En zor sorulardan biri... Özellikle ev dekorasyonu hakkında tecrübe sahibi olmayanlar için adeta bir problem. Çünkü renk seçimi çok önemli bir detaydır. Belki de evinizin istediğiniz görüntüye kavuşması bu renk seçimi ile gerçekleşir. Pastadaki büyük dilim bize sorarsanız renk seçimi ile alakalıdır. 

Evin genel yapısı için renk tercihi bu denli önemliyken mutfaklar için de renklerin önemi yadsınamaz bir gerçektir. Peki, mutfak dolabı renkleri nasıl olmalı? Mutfakta kullanılacak renk dağılımında nelere dikkat edilmelidir? İlk olarak mutfak dolabı renklerinde şu tavsiyelerimize kulak verebilirsiniz:

Sponsorlu Bağlantılar

mutfak dolabı renkleri nasıl olmalı?

  • Mutfak dolabı renkleri nasıl olmalı sorusuna verilecek en sıradan cevap sanırız açık renkli olmalısı gerektiğidir. Bütün uzmanlar bu konuda hemfikir... Açık renkli mutfak dolabının birçok avantajı var. Bu avantajı şöyle sıralayalım:
  1. Açık renkli mutfak dolapları mutfağınızı ferah gösterecektir. 
  2. Daha geniş bir görünüm kazandırmak için mutfak dolabınızı açık tonlarda seçebilirsiniz.
  3. Açık tonlar mutfak dolaplarında parmak izini daha az gösterecektir. Temizlik ve titizlik konusunda çok dikkatli olan bireyler için önemli bir detay!
  4. Açık tonlardaki mutfakların temizliği daha kolaydır. Yine temizlik önemli bir unsursa bu seçim uygun olacaktır. 
  • Son yılların modası renkli mutfaklarda oluyor tabii ki. Renk seçimini sadece açık tonlara sığdırmak olmaz. Fazlasıyla tercih edilen mürdüm, siyah renkli mutfak dolapları da çok şık ve modern olabilmektedir. Mutfağınız genişse eğer korkmadan bu renklerde bir mutfak seçebilirsiniz. Yalnız unutmayın renkli ve parlak mutfak kapakları daha fazla iz belli edecektir. 
  • Mutfak dolabı renkleri nasıl olmalı sorusuna verilecek bir güzel yanıt ise iki renkli mutfak dolabı seçimi ile alakalı olabilir. Açık tonların ve koyu tonların buluşarak bir konstrast kurduğu bu mutfaklar hem açık tonların hem de koyu tonların avantajını mutfağınıza taşıyor diyebiliriz. 

Örnek mutfak modelleri ile mutfak dolabı rengine karar vermeniz daha kolay olacak. Aşağıdaki modellere göz gezdirebilirsiniz.

mutfak dolabı renkleri nasıl olmalı

mutfak dolabı renk seçimi

mutfak renk seçimi

mutfak renk seçimi nasıl olmalı?

mutfak dolabı renk seçimi

mutfak rengi

mutfak dolapları renkleri nasıl olmalı?

mutfak dolabı renk seçenekleri


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Mutfak Dekorasyon Mutfak Dolabı Renkleri Nasıl Olmalı?