Alternatif Site Adreslerimiz:

Dar Mutfak Modelleri

Sponsorlu Bağlantılar

 

Mutfakta zaman geçiren biriyseniz, mutfağınızın büyük ve kullanışlı olması sizin için önemli olmalı. Belki hayalinizde daha büyük ve kullanışlı bir mutfak var ama evinizin yapısı gereği mutfağınız küçük. Bu durumda hemen mutfağınıza ve evinize küsmeyin sakın. Vücud yapınıza, bina yapısına ve mutfak olarak kullanılacak olan odanın yapısına göre seçimlerinizi yönlendirin.

Birazdan dar mutfak modelleri ile ilgili örneklere geçeceğiz ama ufak tüyolar vererek dar mutfak sahibi olanlara yardımcı olmaya çalışalım.

dar mutfak

Sponsorlu Bağlantılar
  • Işık, bildiğiniz gibi küçük alanlar için büyük değeri olan bir ayrıntıdır. Dar mutfak modelleri için de ışık aynı derece de önemlidir. Bu neticede dikkat etmeniz gereken, pencerenin önünü kapatmamakla ilgilidir. Dolap kapakları ya da dolabın konumu ışığı kesmemeli.
  • Dar mutfak için iyi bir yerleşim düzeni gereklidir. Mutfağınıza şöyle bir bakın. Elinize bir kağıt ve kalem alın, çizmeye başlayın. Bunu sonu olmayacağı için rahatlıkla, kendinize uygun kullanım alanı oluşturabilirsiniz. Daha sonra kağıt üzerinde oluşturduğunuz bu mutfağı, bir firmaya giderek, özel olarak yaptırabilir ya da hazır ürünlerden yana terchinizi yapabilirsiniz. İç mimardan yardım almanızda da fayda var.
  • Mutfağın olmazsa olmazları vardır. Mesala evye altı, buzdolabı, bulaşık makinesi ve mutfak araç gereçleri... Bunları yerleştirdikten sonra diğer seçimlerinize vakit ayırın. En önemlisi, bu vazgeçilmez ürünlerdir.
  • Pencerenin önüne lavabo geliyorsa, bu daha kullanışlı bir ortam oluşturacaktır. Düşünmenizde fayda var.
  • Mutfağınız kare bir yapıda ise dar mutfak modelleri için L ve U mutfak tipi oldukça kullanışlıdır. L mutfak tabii ki küçük alanlar için daha rahat alan sunar.
  • Dar mutfak modelleri içinde yer alan mutfak dolaplarına ait olan kapaklar, açıldığında kullanım alanını daraltabilir ve rahat hareket etmemenize neden olabilir. Sürgü kapaklı ve yukarıya açılan mutfak dolapları, dar mutfaklar için ideal bir tercih olabilir. Bu detayı da düşünebilirsiniz.
  • Her zaman bahsediyoruz ama yine bahsetmemiz gerekli. Geniş mutfak için bile geçerli olan bu kanı, dar mutfaklar için adeta kurtarıcıdır. Fonksiyonel mobilyalar, dar mutfak modelleri için dikkat etmeniz gerekenler arasında bulunmaktadır. Yeri geldiğinde açılarak masa olan bir çekmece ya da mutfak dolabının kapağını açtığınızda önünüze çıkan, tencere ve tavaları düzenli şekilde yerleştirmenize olanak kılan modüler sistemler vb...

Dar mutfaklar için kısaca aktardığımız bu bilgilerden sonra dar mutfak modellerine geçebiliriz. İşte o dar mutfak modelleri:

dar mutfak

dar mutfak modelleri

dar mutfaklar

dar mutfak çözümleri

dar mutfak modelleri

dar mutfak dekorasyonu

dar mutfak modelleri

dar mutfak örnekleri

dar mutfak dizaynı


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Mutfak Dekorasyon Dar Mutfak Modelleri