Alternatif Site Adreslerimiz:

Ev Gezmesi Mutfak Modelleri

Modern mutfak dekorasyonlarına bir göz attığımızda mutfakların artık sadece yemek pişirilen bir yerden ibaret olmadığını görmekteyiz. Artık mutfaklar bazı misafirlerin de ağırlandığı, yemeklerin yenildiği, çayların kahvelerin içildiği ve hoş sohbetlerin de yapıldığı sıcak bir atmosfer olarak dizayn ediliyor. Ev gezmesi mutfak modelleri de bu kapsamda envai çeşit örnekler sunuyor. Bu kapsamda mutfak tasarımları yapılırken artık şu hususları da mutlaka göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz.

ev gezmesi mutfak dekorasyonu

Devamını oku: Ev Gezmesi Mutfak Modelleri

Antrasit Mutfak Modelleri

Özellikle ev hanımlarının günlerinin büyük bir kısmının mutfakta geçtiğini bilmeyen yoktur sanırım. Belki bu nedenledir bilinmez ama mutfak dekorasyonlarının sürekli bir yenileşme ve değişme içerisinde olduğu gerçeği ile karşılaşmaktayız. Yeni tasarımlar, stiller, ürünler derken bir bakmışız ki mutfaklar bambaşka bir görünüme bürünmüş. Örneğin antrasit mutfak modelleri ile ilgili örnekleri dünya ile benzer zamanda ülkemizde de görmeye başladık. Bu şekilde tasarlanan mutfakların öne çıkan özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

antrasit mutfak

Devamını oku: Antrasit Mutfak Modelleri

Mutfak Dolabı Düzeni

Mutfak dolaplarının düzenli olması, hemen her kadın için önemli bir detaydır. Aradığınızı bulmak ve neyin nerede olduğunu bilmek, mutfakta düzeni sağlarken, yemek yaparken de işinizi büyük ölçüde kolaylaştırır. Son dönemde Instagram'da oldukça popüler olan ev düzenleme ve mutfak dolabı düzeni sayfalarına sizler için göz attık ve en beğendiğimiz örnekleri bu yazımızda bir araya getirdik. İşte birbirinden güzel fikirlerle mutfak dolabı düzeni fikirleri...

mutfak dolabı düzenleme

Devamını oku: Mutfak Dolabı Düzeni

Uzun Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Uzun bir mutfak tasarımı, hem küçük hem büyük mutfaklarda birçok yönden avantaj sağlar. Doğru mutfak dolaplarını ve mobilyaları kullanırsanız, mutfağınızı çok daha etkili bir şekilde dekore edebilirsiniz. Mutfak, ailenin, özellikle de kadınların, evdeki odak noktası, evin merkezidir. Yemek pişirmek, kahve içmek, sohbet etmek gibi birçok şeyi, mutfakta yapıyoruz. Geniş bir mutfak yerine uzun mutfak alanına sahipseniz, seçenekleriniz sandığınız kadar sınırlı değil. Kare ya da yuvarlak bir masa kullanamıyorsanız, onun yerine ince, uzun bir masa kullanarak yine mutfakta rahat bir yemek alanı yaratabilirsiniz. Peki, uzun mutfak dekorasyonu nasıl yapılmalı?

uzun mutfak dekorasyonu modelleri

 

Devamını oku: Uzun Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Cam Mutfak Dolabı Modelleri

2017 yılında mutfak dekorasyonunda değişiklik yapmayı düşünüyorsanız, bu yazımızda yer alan öneriler çok işinize yarayabilir. Uzmanların önerileri ve dekorasyon trendlerini baz alarak hazırladığımız bu yazımızda, siz de mutfağınızı yenilemek için uygun ve pratik çözümler bulabilirsiniz. Onlardan biri de açık raf görünümlü cam mutfak dolabı panelleri.

Cam Mutfak Kabini Modelleri
Açık raf çözümleri son yıllarda oldukça trend olsa da, en pratik tasarım çözümünün bu olmadığını söyleyebiliriz; zira açık raflar, mutfakta ekstra toz almanızı gerektirebilir. Geleneksel dolaplar ve açık raf sistemleri arasında, daha modern bir çözüm arıyorsanız, cam panelli mutfak dolaplarını tercih edebilirsiniz. Şeffaf bir görünüm ile açık raf görünümü yaratan ve kapalı dolaplar sayesinde kullanım açısından da pratik bir çözüm sunan cam panelli mutfak dolapları, evinizin en çok kullanılan bu alanında ekstra depolama alanı yaratır.

cam mutfak dolabı

Devamını oku: Cam Mutfak Dolabı Modelleri

Açık Renkli Mutfak Dolabı Modelleri 2017

Krtik yapılarak değerlendirilmesi gereken odaların başında gelir mutfaklar. Çünkü değişimi oturma grubunu değiştirmek kadar kolay değildir, bildiğiniz gibi. Bu nedenle mutfak dolabı seçerken çeşitli kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. En önemli kriterlerden biri mutfak dolabının rengidir. Mutfak dolabı seçilirken kalite, kullanışlılık, tarz, renk gibi detaylar öne çıkarken renk seçiminin tüm atmosferi değiştirebileceğini unutmamanız da gerekir!

Mutfak dolabı rengine karar verirken çeşitli unsurlar göz önünde bulundurulmalıdır. Bu unsunlar: mutfağın geniş ya da dar olması, aldığı ışık değeri, mutfağın genel yapısının tarzı, evin diğer alanları ile uyumu, temizliği... Bahsi geçen bu unsanlar renk kararı alırken göz ardı edilemez.

Son dönemin mutfaklarına baktığımızda koyu renkli mutfak dolaplarının seçildiği gibi açık renkli mutfak dolabı modellerinin de yoğun olarak talep gördüğünü söyleyebiliriz. Açık renkli mutfak dolapları, özellikle uzmanların da tavsiyesi doğrultusunda önerilen mutfakların başında gelmektedir. Peki açık renkli mutfak dolabı modelleri size ne gibi fayfalar sağlar?

açık renkli mutfak dolabı tasarımları

Devamını oku: Açık Renkli Mutfak Dolabı Modelleri 2017

Mutfak Dolabı Renkleri Nasıl Olmalı?

Mutfak dolabı renkleri nasıl olmalı?

En zor sorulardan biri... Özellikle ev dekorasyonu hakkında tecrübe sahibi olmayanlar için adeta bir problem. Çünkü renk seçimi çok önemli bir detaydır. Belki de evinizin istediğiniz görüntüye kavuşması bu renk seçimi ile gerçekleşir. Pastadaki büyük dilim bize sorarsanız renk seçimi ile alakalıdır. 

Evin genel yapısı için renk tercihi bu denli önemliyken mutfaklar için de renklerin önemi yadsınamaz bir gerçektir. Peki, mutfak dolabı renkleri nasıl olmalı? Mutfakta kullanılacak renk dağılımında nelere dikkat edilmelidir? İlk olarak mutfak dolabı renklerinde şu tavsiyelerimize kulak verebilirsiniz:

mutfak dolabı renkleri nasıl olmalı?

Devamını oku: Mutfak Dolabı Renkleri Nasıl Olmalı?

Buradasınız: Ana Sayfa Mutfak Dekorasyon