Alternatif Site Adreslerimiz:

Köşe Takımları Alınırkan Nelere Dikkat Edilmeli?

Sponsorlu Bağlantılar

 

Salon ve oturma odasında en çok tercih edilen koltuk modellerinin başında, köşe koltuk takımları geliyor. Özellikle küçük mekanlarda, yerden tasarruf sağlayan köşe takımları, evinde modern bir dekorasyona sahip olanlar için hem şık hem de kullanışlı bir seçim. Peki, köşe koltuk takımı alınırken nelere dikkat edilmeli?

Konfor
Bir köşe koltuk alımında dikkat edilmesi gereken şeylerin başında konfor ve rahatlık geliyor; tabi bu tüm koltuk alışverişleri için geçerli. Genellikle yastıklar ile güçlendirilen köşe takımları, mutlaka konforlu ve rahat olmalıdır. Bu koltuklar, ayağınızı uzatıp televizyon seyretmeye uygun olmalı.

köşe takımları modelleri

Sponsorlu Bağlantılar

İşlevsellik
Köşe takımları, kullanışlı ve fonksiyonel olmalıdır. Genellikle altında sandıklı olarak tasarlanan bu takımların, açıldığında yatak olan modelleri, sık misafir ağırlayan aileler için idealdir.

Şıklık
Her koltuk takımında olduğu gibi köşe takımlarında da şıklık önemlidir. Salonda ya da oturma odasında, evinizin hangi odasında kullanacak olursanız olun, seçeceğiniz köşe koltuk takımı, mutlaka odanın tarzına ve ebatlarına uygun olmalıdır.

Yerden Tasarruf
Köşe takımlarının bu denli tercih edilmesinin nedenlerinden biri, yerden tasarruf sağlamasıdır. Küçük salonlar ya da oturma odaları için, chester koltuklar, fazladan yer kaplar ve kullanım alanını daraltır. Köşe takımları ise, L şeklinde tasarlandığı için, odadaki kullanım alanının artmasını sağlar.

Renk ve Model Seçimi
Köşe takımlarında dikkat edilmesi gereken detaylardan bir diğeri de koltuğun rengi ve modelidir. Beyaz ve krem rengi koltuklar çok şık görünse de, çocuklu aileler için uygun değildir. Aynı şekilde sivri köşeler de bebekli aileler için uygun olmayabilir.

köşe takımları

köşe takımı alınırken nelere dikkat edilmeli

köşe takımı


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Mobilya Dekorasyon Köşe Takımları Alınırkan Nelere Dikkat Edilmeli?