Alternatif Site Adreslerimiz:

Yatak Odası Hangi Renk Olmalı?

Sponsorlu Bağlantılar

 

Yatak odası hangi renk olmalı? Aslında bu sorunun cevabını verirken zevklerinizi göz önünde bulundurmalıyız. Yatak odası, çiftler için evin en özel alanlarından biridir. Romantizm ise yatak odalarının vazgeçilmezidir. Bu durumda kırmızı, yatak odası için oldukça önemli bir hale geliyor. Büyük bir yatak odanız varsa, kırmızı rengini duvarlarda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Böylece hem kırmızının canlı etkisinden yararlanabilir, hem de yatak odanızda romantik bir ortam yaratabilirsiniz.

Yatak odalarında genel olarak baktığımızda soft renklerin ön planda olduğunu görüyoruz. Yatak odası hangi renk olmalı sorusuna cevabı yine sizin tercihleriniz belirleyecektir. Ama şunu bilmelisiniz ki beyaz, bej, krem rengi, pudra rengi, mint yeşili, çok açık kahve tonları, açık mavi tonları yatak odası dekorasyonunda en çok tercih edilen renkler. Mobilyalar, aksesuarlar, tekstil ürünleri ve duvarlarda bu renkleri siz de kullanabilirsiniz.

yatak odası renkleri

Sponsorlu Bağlantılar

Yatak odası için mobilya seçiminde genellikle modern mobilyalar tercih ediliyor. Klasik mobilyaların ise daha çok büyük yatak odalarında kullanıldığını görüyoruz. Modern mobilyalarda daha çok beyaz, siyah, açık kahve tonları, bej renkli mobilyalar tercih ediliyor.

Yatak odanızı dekore ederken önemli olan bir diğer detay da tekstil ürünleridir. Yatak odası için halı ve perde seçimi oldukça önemli. Mekanın dekorasyonu, kullanılan renklere ve tarzınıza uygun seçimler yapmalısınız. Hasır görünümlü halılar son dönemde ev dekorasyonunda oldukça moda. Aynı zamanda tüylü halılar da salon ve yatak odalarında sıkça kullanılıyor. Beyaz, kahverengi ve mavi tonları; yatak odalarında halı seçimi için doğru renkler. Onları tamamlayan perdelerde ise biraz daha cesur davranabilir ve daha iddialı renkler tercih edebilirsiniz.

yatak odası hangi renk olmalı

yatak odası hangi renk

yatak odası renk seçimi

yatak odası için hangi renk olmalı

yatak odası renk tercihi


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Yatak Odası Hangi Renk Olmalı?