Alternatif Site Adreslerimiz:

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Sponsorlu Bağlantılar

 

Küçük bir oturma odasına sahipseniz, onu en doğru şekilde dekore ederek mekandan maksimum şekilde yararlanabilirsiniz. Genellikle tüm ailenin televizyon seyretmek ya da sohbet etmek için kullandığı bir alan olan oturma odalarında; televizyon ünitesi, koltuk, kitaplık ve masa ya da sandalye gibi eşyalar yer alır.

Peki, küçük oturma odası dekorasyonu nasıl olmalı?

Öncelikle işlevsel ve fonksiyonel ürünleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

küçük oturma odası dekorasyonu nasıl olmalı?

Örneğin altında depolama alanı olan bir koltuk ya da misafirler geldiğinde açılıp yatağa dönüşen bir koltuk, küçük bir oturma odası dekorasyonu için doğru bir seçim. Oturma odanız için koltuk seçerken, büyük ya da fasulye tarzı fazladan yer kaplayan yarım ay şeklindeki koltuklar yerine, yerden tasarruf edebileceğiniz köşe koltukları tercih edebilirsiniz. Açılıp yatak olabilen köşe koltuklar, küçük mekanlar için ideal bir seçim.

Oturma odanızda televizyon kullanacaksanız, bunun için duvara monte edebileceğiniz bir televizyon tercih etmenizi öneriyoruz. Böylece televizyon sehpası gibi mekanda fazladan yer kaplayacak ürünleri de kullanmamış olursunuz. Oturma odanızda yemek yemeyi seviyorsanız, o halde geniş bir masa yerine, duvara monte edilen, açılıp kapanır özellikli masaları kullanmalısınız. Bu sayede oturma odanızda hem yemek yeme alanı oluşturacak, hem de büyük bir masanın kaplayacağı alandan da tasarruf etmiş olacaksınız.

Mobilya ürünlerinin yanı sıra, tercih edeceğiniz renk ve desen seçenekleri de oldukça önemli. Küçük oturma odası gibi alanlarda; koyu renkler yerine açık renkleri kullanarak mekanda daha ferah ve geniş bir hava yaratabilirsiniz.

Bir diğer önerimiz ise aşağıda yer alan küçük oturma odası dekorasyonu modellerine göz atmak...

küçük oturma odası

küçük oturma odası dekorasyonu

modern küçük oturma odası

küçük oturma odaları

küçük oturma odası dekorasyon modelleri

küçük oturma odaları için yemek masası

küçük oturma odaları için mobilya

küçük oturma odası için fonksiyonel mobilya

küçük oturma odaları için köşe koltuk

küçük oturma odasında dekorasyon

oturma odası için mobilya


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Küçük Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?