Alternatif Site Adreslerimiz:

Çoçuk Odası Dekorasyon Tüyoları

Sponsorlu Bağlantılar

 

Çoçuk odası dediğimizde , çocukların daha zevkli bir vakit geçirecekleri oyun odaları aklınıza gelebilir.Çocuk odasını dekore ederken; o odanın ders çalışma , oyun oynama, uyuma vb. ihtiyaçların karşılandığı bir alan olduğunu unutmamak gerekir.Saydığımız bu durumlar göz önüne alınarak doğru bir dekore çalışması yapılabilir.

Yeni doğan bebeklere göre düzenlenen odaların geleceğide düşünülmelidir.Çünkü yapılan tercihler ilerleyen yıllarda cebinizi daha çok yakabilir.Gelecek yılları ( 5 , 10 yıl) varsayarak çocuk odası dekorasyonunu ele almalısınız.Çok fazla aşırıya kaçmadan , sade bir oda çocuğunuzun odayla uyumunu sağlar.Ayrıca basit mobilyalar seçilerek ,çocuk odası ile diğer odalarınızın uyumu sağlanabilir.

Çoçuk odalarında, duvar renkleri ve kaplamaları daha sade tutabilirsiniz.Böylece ilerleyen yıllarda ki değişimler sizin için daha kolay bir hal alıcaktır.Yeni doğan bebeklere ait odaların duvarlarını sarı tonunda kaplayarak geçiş dönemlerimde ki uyum sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuk odaları dekorasyonunda en önemli unsurlardan birini mobilyalar oluşturmakta.Fonksiyonel mobilyalar , çocuk odalarında yerini almalı.Size yer kazandırıcak fonksiyonel mobilyalar , daha kullanışlı bir oda sunucak.Çoçuk odasında kullanıcağınız karyola , genç odası karyolasına rahatlıkla dönüşebilmeli.Ayrıca çekmeceli sehpa şeklinde ki masa tercihleri ,  ders çalışmayada uygun olmalıdır.

çocuk odası dekorasyonu

Yer kazanmak için , çocuk odasında ;oturma mobilyaları yerine pufları tercih edebilirsiniz.Son yılların ilgi gören bir ürünü olan puflar, çocuk odalarında genç odalarında tercih edilen bir ürün.

Çoçuk odalarında aksesuar seçimleri de dikkate alınmalıdır.Çocuğunuzun yaşına  uygun , zararsız aksesuarlar seçiminiz olmalı.Ayrıca odada kullanıcağınız renkli  sandıklar ile dağınıklığa da son verebilirsiniz.Oyuncaklar, yazlık kışlık giyicekler bu sandık içinde saklanabilir.Dergi , kitap ve ufak oyuncakların yerini alıcağı rafları da unutmayın.

Canlı cıvıl cıvıl bir çocuk odası için , rengarenk bir renk seçimi yapılabilir.Yastıklarda , perdelerde , yatak örtüleri ve puflarda renkli tercihler seçiminiz olabilir.

Çocuğunuz belirli bir yaşa geldikten sonra kendi odasını kendisi dekore etmek isteyecektir.Bu isteğini geri çevirmeyerek , onların önerilerini de dikkate almalısınız.Çocukların duvarlara bant kullanarak poster vb. ürünlerin yapıştırmasına izin vermemelisiniz.Çünkü daha sonra bantı söktüğünüzde duvarınızın renginide sökmüş olucaksınız.Bunun yerine , duvarlara yapışmaya uygun yapıştırıcılar alabilirsiniz.Kırtasiyelerde bu ürünler bulunmakta.

Fikir edinmeniz için bir araya getirdiğimiz çocuk odası dekorasyon modellerini inceleyin.

çocuk odası dekorasyonu

çocuk odası dekorasyonu

çocuk odası dekorasyonu

çocuk odası dekorasyonu

çocuk odası dekorasyonu

 


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Çoçuk Odası Dekorasyon Tüyoları