Alternatif Site Adreslerimiz:

Beyaz Bebek Odaları

Sponsorlu Bağlantılar

 

Bebekleri hayatlarına katıldığı andan itibaren aileler eve gelen bu yeni birey için yaşam alanlarını baştan düzenlerler. Bebeklerin hayata alışma süreçlerinde ve ilk birkaç yılı içerisinde zarar görebileceği tüm etkenleri ortadan kaldırmak için gerekli düzenlemeleri yapan aileler, özellikle bebek odalarını hazırlarken büyük hassasiyet gösterirler. Birbirinden farklı birçok bebek mobilyası arasından en kaliteli olanlarını seçmek ve bebeklerine en iyiyi vermek isteyen aileler, genellikle beyaz bebek odaları seçerek bu odaların ferah gözükmesini tercih ederler.

Saflığı ve masumiyeti temsil eden rengin beyaz olduğu düşünüldüğünde beyaz bebek odaları hazırlamak ailelere cazip gelebilir ve doğru bir tercih olarak gözükebilir ancak özellikle duvar boyalarında tercih edilecek beyazların çiğ beyaz olmasından kaçınmak gerekir. Tüm odada keskin bir beyaz kullanıldığında bebeklerin uyku düzenlerinde sapmalar yaşanabilir ve bu durumun önüne geçmek isteyen ailelere kırık beyaz gibi daha yumuşak beyaz tonları önerilebilir. Yine benzer şekilde bebeklerin gözlerinin yorulmaması için odanın tüm duvarlarının beyaz boyanması yerine bazı duvarlarda pembe, yeşil ya da sarı gibi renklerin yumuşak tonlarına yer verilmeli ve beyazın uyarıcı etkisi azaltılmalıdır.

beyaz bebek odaları takımları

Sponsorlu Bağlantılar

Birçok farklı mobilya firması tarafından hazırlanan beyaz bebek odaları içerisinden seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli etken, dolapların boyunun alçak olması ve yüksekliklerinin bebeğin uyuduğu seviyenin üzerine çıkmamasıdır. Gecenin ya da günün farklı saatlerinde uykularından uyanabilen bebeklerin, yattıkları yerden yüksek dolapları görmeleri tedirgin olmalarına ve uykularında huzursuzluk yaşamalarına neden olabilir. Mümkün olduğunca tercih edilmemesi gereken yüksek dolaplı takımlar satın alınmışsa, bu dolapların bebeğin göremeyeceği açılarla yerleştirilmiş olması ve gözlerini açtığında karşılaştıkları manzara içerisinde yer almaması gerekir.

beyaz bebek odaları

beyaz bebek odaları

beyaz bebek odaları modelleri

beyaz bebek odası mobilyaları

beyaz bebek odası dekorasyonu

beyaz kız bebek odaları

beyaz erkek bebek odaları

beyaz pembe bebek odaları

beyaz renkli bebek odaları ve mobilyaları


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Beyaz Bebek Odaları