Alternatif Site Adreslerimiz:

Kırmızı Yatak Odaları İle Romantik Anlar

Sponsorlu Bağlantılar

 

Kırmızı rengi sıcak renkler arasında yer alan, romantik duyguları pekiştiren bir renktir. Bu nedenle yatak odasında kullanılması daha çok istenen bir renktir. Kırmızı yatak odaları ile romantik anların tadı daha da etkileyici olacaktır. Azim ve kararlılık aşılayan kırmızı rengi, daha dinç kılar. Romantik özelliğinin yanı sıra bu özellikleri ile de tercih edilen, sihirli bir renktir.

Kırmızı rengini beğenmeyen yoktur, herhalde. Her alana yakışan kırmızı rengi, özellikle yatak odalarında inanılmaz derece etkileyici görüntülerin ortaya çıkmasını kolaylaştırır. Yatak odanıza daha sıcak bir hava, daha fazla romantik atmosfer katmak istiyor musunuz? O halde yatak odanızda kırmızı renginin büyüsüne yer vermelisiniz.

Kırmızı yatak odaları ne kadar etkileyici olsa da, kırmızının yanlış kullanımı kırmızı yatak odasının etkisini uzun sürdürmeyebilir. Kırmızı rengi canlı ve yoğun bir renk olduğundan doğru kullanılmalıdır. Kırmızı yatak odası dekorasyonu için nasıl bir çalışma yürütülmelidir?

Sponsorlu Bağlantılar

kırmızı yatak odaları

  • Sakin renklerden hoşlananlar kırmızı rengini yatak odalarında kullanmaya karar verdiyse, kırmızıyı ölçülü bir şekilde kullanmalıdırlar. Tamamen kırmızı rengi kaplı bir duvar yerine aksesuarlar yardımı ile kırmızı rengini yatak odalarına serpiştirmelidirler.
  • Kırmızı yatak odaları, farklı renkler ile bir bütün yakalayabilir. Böylece kırmızının o yoğun baskısı da kırılmış olur. Kırmızı rengi siyah veya beyaz ile birlikte kullanılabilir. Siyah ile kullanmak odayı daha bunaltıcı yapabilir, buna dikkat edin. Beyaz ile kırmızı, yatak odalarında daha şık durmaktadır bana sorarsanız. Birazdan örnek kırmızı yatak odaları üzerinde yapacağınız inceleme ile buna siz karar verebilirsiniz.
  • Kırmızı yatak odası dekorasyonuna imza atmak istiyorsanız ve kırmızının yoğun temposundan çekiniyorsanız, demin de söylediğimiz gibi kırmızıyı serpiştirin. Mesela bir kırmızı vazo, kırmızı yastıklar ya da kırmızı avize modeli gibi… Daha ölçülü, daha sakin bir şekilde kırmızıya yer verebilirsiniz.
  • Kırmızı rengi ile odanızın tüm duvarlarını boyamak da bir müddet sonra sizi yorabilir ve bunaltabilir. Çünkü kırmızı canlı bir renk olduğundan dinlenmenize engel olabilir. Yatak odalarının amacından çıkmaması için bu konu üzerinde de durabilirsiniz. Şöyle bir seçim yapabilirsiniz: tüm duvarları kırmızı ile boyayarak değil de, duvarınızın bir bölümünü kırmızı ile boyayabilirsiniz.
  • Son günlerde hakim bir çizgi izleyen alçıpan tavan modelleri de kırmızı rengini kullanmanız için alternatif alan olabilir. Yatak başlığına kadar inen alçıpan tavanın o bütünlüğünü, kırmızı ile patlatabilir ve ön plana çıkartabilir. Tabii spot ve led aydınlatmaları da unutmayalım!

Birbiri ile yarışan, şık kırmızı yatak odaları ile bir derleme:

kırmızı yatak odası

kırmızı yatak odası modelleri

kırmızı yatak odaları

modern kırmızı yatak odaları takımları

kırmızı yatak odası örnekleri

kırmızı beyaz yatak odası

modern kırmızı yatak odası

kırmızı yatak odaları örnekleri

kırmızı yatak odaları resimleri


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Kırmızı Yatak Odaları İle Romantik Anlar