Alternatif Site Adreslerimiz:

Küçük Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Sponsorlu Bağlantılar

 

Çoğu kişinin evinin küçük olduğundan yakınır. Belki mutfaktır küçük olan, belki de yatak odasıdır. Genç odasına ayırdığınız oda da yeteri kadar geniş olmayabilir. Uzun vakitlerini odalarında geçiren gençler için küçük genç odası yeterli gelmeyecektir. Tabii yapacak çok bir şey de yoksa, küçük genç odası dekorasyonu üzerinde yeteri kadar durarak küçük alanın o dezavantajlarını yok edebilirsiniz. Daha kullanışlı ve daha geniş bir genç odası dekorasyonu için aşağıda yer alan örnek modelleri inceleyebilir, yine aşağıda yer alan küçük genç odası dekorasyonu adına verilen fikirlere, tüyolara kulak verebilirsiniz.

küçük genç odası

Küçük genç odası dekorasyonu nasıl olmalı?

Sponsorlu Bağlantılar
  • Gençlerin birçok ihtiyacı var bildiğiniz gibi. Birçok kıyafet, birçok aksesuar ve diğer eşyalar genç odası içinde yer alan ürünlerdendir. Küçük genç odaları için bu kıyafet, aksesuar gibi eşyaları bir alana sığdırmakta zorlanacaksınızdır. Bu yüzden yeteri kadar depolama alanı oluşturmak için uğraşmalısınız. Mesela örneklerde görüldüğü gibi küçük genç odası için alınan yatak belirli seviye yüksek olabilir. Böylece yatağın altında kalan o alanı bir dolap ya da bir çekmece olarak değerlendirebilirsiniz. Bu da çok daha geniş depolama alanları sunacaktır.
  • Küçük alanlarda renk seçimi önemli olduğu gibi küçük genç odası dekorasyonu için de renk seçimi çok önemlidir. Küçük genç odası dekorasyonu için daha yumuşak, sade ve açık renkler kullanmalısınız. Yeşilin, mavinin, beyazın ve lila renginin tonları küçük genç odaları için uygundur. Canlı ve çok parlak renklerden uzak durmalısınız.
  • Pencere önü küçük genç odası dekorasyonunda kapatılmamaya çalışılmalıdır. Nitekim gün ışığı, küçük odaları daha ferah göstermektedir. Küçük genç odalarında pencerenin önüne bir dolap gibi pencereyi kapatacak eşyaların konumlandırılmasından kaçınmalısınız.
  • Gün ışığından bahsetmişken küçük genç odaları için aydınlatmanın da önemli olduğunu belirtmekte fayda var. Odanın yeteri kadar aydınlık olduğuna emin olun. Spot aydınlatmalar ile her köşeyi, her alanı aydınlatmak daha kolay olacaktır.
  • Genç odalarında ihtiyaç gereği illa ki bir çalışma masası bulunur. Bu çalışma masasının bulunduğu alanda önemli. Tam kapı girişine gelmemelidir bu çalışma masası. Pencerenin baktığı alan yeteri kadar sakin ise pencere önüne gelebilir. Yatakla birlikte de sunulabilir, çalışma masası.
  • Genç odalarında birçok rafa ihtiyacınız var. Kitaplar, dergiler ve aksesuarlar bu raflar üzerinde yer alacağından küçük genç odası için raf satın alacaklar aşağıda yer alan örneklerdeki raflardan baz alabilir.
  • Genç odası olarak ayrılan oda çok küçük ise alandan yeteri kadar kazanmanız gerek. Bunun için yatağı gizleyebilirsiniz. Duvara katlanan yatak odada o aşırı kullanıma son verecektir. Küçük genç odasından alacağınız verim çok daha iyi olacaktır.
  • Belki küçük genç odasını iki kardeş paylaşması gerekebilir. O halde kullanışlı bir ranza satın almalısınız ya da genç odasına özel bir ranza yaptırmalısınız. Bu ranza dolaplar, çekmeceler ile zenginleştirilebilir. Katlanabilir bir ranza da küçük genç odası için kullanılabilir.

küçük genç odası modelleri

küçük genç odası dekorasyonu

küçük genç odası dekorasyonu

küçük genç odaları

küçük genç odaları modelleri

küçük genç odası dekorasyonu nasıl olmalı

küçük genç odaları örnekleri

küçük genç odaları

küçük genç odası tasarımı

küçük genç odası dekorasyonu

küçük genç odaları


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Küçük Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?