Alternatif Site Adreslerimiz:

İç Mekan Tasarımı

Sponsorlu Bağlantılar

 

Evinizde sizi siz olarak hissettiren, yabancı bir yerdeymiş hissi yaratmayan ve bulunduğunuz vakitlerde huzur ve keyif kaynağınız olan bir iç mekan tasarımı yapılmalıdır. Aslında bakarsanız en temel noktalarda bunlardır. Ev içerisindeyken rahatlıkla dinlenebileceğiniz, çalışmalarınızı sürdürebileceğiniz, mutfakta zaman geçirmekten keyif alacağınız iç mekan tasarımı için dikkatli ve detaycı olunmalıdır.

iç mekan tasarımı örnekleri

İç mekan tasarımı adı altında bilgili ve tecrübeli bir uzmandan destek almanızda fayda var. Belki bütçenizden dolayı belki de evinizi kendiniz dekore etmek istediğinizden dolayı yardım almak istemeyebilirsiniz. Bu konuda size vereceğimiz taktikler ve iç mekan tasarımı örnekleri işinize yarayacaktır, diye düşünüyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

Aklınızda bulunması gereken ilk detay, renklerle ilgilidir. Amacına uygun ve odanın yapısına göre renk ağırlığını belirlemek uygundur. Yatak odası için huzur kaynağı renkler kullanılmalıdır. Lila tonu, mor, yeşil, mavi, beyaz gibi renkler rahatlatacağı için mükemmel bir renk ağırlığıdır. Yatak odasında çok canlı renklere yönelmemek, uykunuzu daha iyi almanız için önemli olabilir. Oturma odası veya salonlar için zıtlıklar kurabilirsiniz. Mesala beyaz ve siyahın birlikteliğinden faydayalabilirsiniz. Ama huzur veren, doğal bir görünüm elde etmekten kaçınmayın. Oturma odasında vakit geçirdiğinizi varsayarsak, bu önemi hissedebilirsiniz. Mutfak tasarımı için ise canlı tonlar kullanabilirsiz. Mesala iştah açan kırmızı, hem sizi dingin kılacak, hem de yemek yaparken daha özverili çalışmanızı sağlayacaktır. Çalışma odası veya çalışma masasının bulunduğu bir alanda daha sade, dikkat dağınıklığına sebep olmayan renkler kullanılmalıdır. Anlıyacağınız odanın işlevine ve amacına uygun olarak seçimler yapmalısınız.

İç mekan tasarımı için önemli olan ikinci detaydan bahsedelim. Mobilyalar, evlerin olmazsa olmazıdır, bildiğiniz gibi. Alacağınız mobilyaların evinizin ölçülerine uygun olmasına çok dikkat edin. Kullanışlı alanlar yaratmak için bu önemli! Aradığınız ölçülerde bir mobilya bulamıyorsanız ise mobilyayı özel olarak yaptırmanız daha doğru sonuç için düşünülebilir. İç mekan tasarımı için mobilya alırken, ürünlerin fiyatından çok kalitesine önem vermelisiniz. Kullanışlı ve fonksiyonel olması da aklınızda bir yerde bulunsun.

Aydınlatmada da demin bahsettiğimiz, odanın işlevine göre seçim yapmak önemlidir. Bir çalışma odası için loş bir ışık uygun olmayacaktır ama yatak odası için bu uygundur.

Kısa bilgilerden sonra artık iç mekan tasarımı örneklerine geçebiliriz. 

iç mekan tasarımı

iç mekan tasarımı

iç mekan dekorasyonu

iç mekan dekorasyonu modelleri

iç mekan tasarımları

iç mekan tasarımı

iç tasarım

iç tasarım örnekleri

yatak odası iç mekan tasarımı

salon iç mekan tasarımı

mutfak iç tasarımı

iç mekan tasarımı

oturma odası iç mekan tasarımı


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon İç Mekan Tasarımı