Alternatif Site Adreslerimiz:

Koridor Dekorasyonu

Sponsorlu Bağlantılar

 

Koridor dekorasyonu sizin için önemli olabilir. Bana sorarsanız da, önemli olduğunu dile getirebilirim. Şayet koridor dekorasyonu için gerekli önemi gösterirseniz, evinizin karşılama merkezi olan koridoru içten, sıcak ve hoş bir tasarıma sokabilirsiniz.

Çoğu kimse koridorunun görsel olarak soğuk, dar ve çok uzun olduğundan şikayetci. Açıkcası bize gelen şikayetler de bu doğrultuda. Size aktaracağımız birkaç teknik ve taktik ile koridor dekorasyonunu aradığınız görünüme kavuşturabilirsiniz.

koridor dekorasyon modelleri

Sponsorlu Bağlantılar

Koridor, evin merkezinde bulunduğu için koridor dekorasyonu üzerinde dikkatli olunmalıdır. Çünkü ev girişinde ilk izlenimi veren ve karşılayan bir özelliği vardır. Kötü bir dekorasyon genel anlamda evinizin aynı dekor düzenine sahip olduğunu hissetirebilir. Mesala, koridor dekorasyonu için şık ve modern bir konsol kullanabilirsiniz ya da aynı şıklığı taşıyan bir dresuar olabilir bu mobilya. Boş kalan koridoru bu şekilde doldurabilirsiniz. Resim çerçeveleri, abajur modelleri veya şık vazo, biblo gibi aksesuarlar ile mobilyayı destekleyebilirsiniz.

Bağımsız bir alan olarak koridoru düşünmek mümkündür. Diğer odalarda hakim olan çizginin dışına çıkabilirsiniz. Ama abartmadan bunu yaparsanız daha uygun olur. Renkli ve canlı duvarlar ile dikkat çeken bir giriş hazırlayabilirsiniz. Duvar kağıtları ile koridoru zenginleştirebilirsiniz. Eğer koridor dar ise açık tonlara yönelmenizde fayda var. 

Uzun koridorların değişilmez aksesuarı olan tablo veya ayna, sizin de tercihiniz arasında neden olmasın? Tabloları aydınlatan loş bir ışık, görsel anlamda daha kaliteli bir koridora ulaşmanızı sağlayacaktır. Ayna ise dar koridoru daha geniş gösterecek, ayrıca arada sırada kendinize çeki düzen vermek için kullanışlı olacaktır.

Geniş bir koridorunuz varsa eğer, çeşitli mobilyalar ile kullanım bakımından ön plana çıkan bir koridor dekorasyonuna imza atabilirsiniz. Mesala ayakkabılık veya portmanto bu alanda bulunabilir. Spot lambalar veya alçıpan ile destelenen bir tavan ile aydınlatma düzeni sağlanabilir.

Koridora biraz daha farklılık katmak istiyorsanız ayakkabılık olarak düşündüğünüz mobilyanın yanına ufak bir oturma alanı koyabilirsiniz. Kaliteli işciliğe sahip bu oturma alanı, etkileyici olacaktır.

koridor dekorasyonu

koridor dekorasyonu

ev koridor dekorasyonu

uzun koridor dekorasyonu

koridor dekorasyonu örnekleri

koridor dizayn

koridor dekorasyonu

koridor tasarımı

koridor modelleri

koridor dekorasyonu

koridor


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Koridor Dekorasyonu