Alternatif Site Adreslerimiz:

Büyük Salon Dekorasyonu

Sponsorlu Bağlantılar

 

Büyük veya küçük diyerek, odaların sınıflandırılması son derece doğru bir karardır. Zira büyük bir odayı kullanışlı ve görsel açıdan uyumlu dekore edebilmemiz için, doğru ebatlarda ve renklerde ürün seçmek gereklidir. Yine aynı şekilde küçük bir odayı daha geniş göstermek ve kullanışlı bir hale sokmak için aynı hassasiyet gereklidir. Neyi, nereye alacağınıza karar vermeden önce evinizin odalarını iyi ölçüp tartarak doğru sonuçlara daha yakın çalışmara imza atabilirsiniz.

Salonunuz istediğiniz bir büyüklükte mi? Peki büyük salon dekorasyonu nasıl yapılabilir? İlk etapda doğru tarzda karar kılarak, dekorasyona başlamak uygun olacaktır. Modern veya klasik ya da minimalist bir tarzı benimsiyorsanız, benimsediğiniz bu tarzın size çizdiği yoldan giderek aradığınız büyük salon dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Temel kaide bu tarzı doğru belirlemektir.

büyük salon dekorasyonu

Sponsorlu Bağlantılar

Büyük salon dekorasyonu için tarz belirlediniz ve benimsediniz. Şimdi yapmanız gereken uygun renk ağırlığını belirlemektir. Büyük alanlarda renk seçiminde daha cesur tercihler yapılabilir. Küçük salonlara göre bu konuda daha şanslısınız. Tarzınızın yol gösterdiği, zevkleriniz ile örtüşen, uyumu yakaladığını düşündüğünüz renklerde hakimiyet kurabilirsiniz. Belki morun asaletinden faydalanabilirsiniz, belki de bej renginin diğer renkler ile olan uyumundan. Bu konuda size ufak bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Birbirinden zıt, birçok renk yerine, üç veya dört rengi bir arada kullanabilirsiniz. Tekdüze bir renk yerine, yine birlikte kullanabileceğiniz renkler size başarılı sonuçlar getirecektir. Örnek vermek gerekirse beyaz ve siyah düşünülebilir.

Renklerden bahsediyorken, renkler ile ilgili ufak bir bilgi daha verelim. Büyük salon dekorasyonu için odak noktası oluşturmayı düşünüyorsanız eğer yine renkler bu konuda size yardımcı olacaktır.

Büyük salon dekorasyonu için kısıtlamalar getirmek yanlış olacaktır. Dikkat etmeniz gereken tek nokta, doğru ebatlarda mobilya ve aksesuar seçtiğinizden emin olmak. Çünkü büyük salon için ufak ebatlı sehpa veya masa kullanmak göze hoş gelmeyecektir. Birde büyük salonunuz için illa ki iki oturma takımı almanıza gerek yok. Büyük hacimli oturma takımı, göz dolduran yapısı ile salonunuza yeter de artar bile.

büyük salon

büyük salon dekorasyon

büyük salon dekorasyonu

büyük salon dekorasyonları

salon dekorasyonu


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Büyük Salon Dekorasyonu