Alternatif Site Adreslerimiz:

Çocuk Banyosu

Sponsorlu Bağlantılar

 

Çok fazla rastlanılan bir alan değildir çocuk banyosu. Ama ebeveyn banyosu tercih edildiği gibi çocuk banyosu da tercih edilebilir. Evinizde fazla alanlar varsa, bunlardan birini çocuğunuzun banyo alışkanlığını daha iyi kazanması için çocuk banyosu olarak kullanabilirsiniz. Temizlik alışkanlığının ne kadar önemli olduğunu bildiğiniz gibi bazı çocukların banyoyu çok sevmediğini de bilirsiniz. Çocuk banyosu, çocuklara daha eğlenceli bir alan sunmaktadır. Rengarenk duvar renkleri ve banyo aksesuarları çocuğunuzun banyo alışkanlığına destekci olacaktır.

Banyo kullanımı  küçük çocuklar için daha zordur. Boyları yetmeyeceğinden lavabo kullanımında güçlük çekerler. Çocuk banyosu için lavabonun yerden yüksekliğini daha uygun bir şekilde ayarlayarak monte edebilirsiniz. Yine aynı şekilde, havlu veya aksesuarlar daha aşağı mesafeye yerleştirilebilir.

çocuk banyosu

Sponsorlu Bağlantılar

Odalara baktığımızda tehlikeli olabilecek alanların başında banyolar gelmektedir. Yetişkinler için tehlikeli olabileceği gibi çocuklar için daha tehlikelidir. Boğulma riski, kaygan zeminin neden oluşturduğu riskler, elektrik bağlantılarının ortaya çıkarttığı riskler kazalara neden olabilir. Çocuk banyosu için bu risklerin oluşmasına engel olabilirsiniz. Örneğin daha çok yumuşak yüzeyli veya dolgulu mobilyalar kullanılabilir. Yuvarlak köşeli duvar ve mobilya kenarları da çocuk banyosu için kullanılabilir.  Zaten, biraz göz atarak nelerin risk oluşturabileceğini daha iyi görür ve buna göre çocuk banyosunda önlemlerinizi alabilirsiniz. 

Çocuk banyosu, ebeveyn banyosu gibi oda içerisinde mi yer almalı? Bize sorarsanız çocukların yalnız başına banyoyu kullanmaları risk oluşturabilir. Bu nedenle çocuk odasında yer almaması daha uygun olacaktır. Aldığınız tedbirler doğrultusunda en uygununu kendinize ve çocuğunuza göre bulabilirsiniz.

çocuk banyosu

çocuk banyosu

renkli çocuk banyoları

çocuklar için banyolar

çocuklar için banyo modelleri

çocuklara özel banyo

çocuk banyosu

çocuk banyoları

çocuklar için banyo örnekleri


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Çocuk Banyosu