Alternatif Site Adreslerimiz:

Minimalist Ev Dekorasyonu

Sponsorlu Bağlantılar

 

Büyük bir şehirde yaşıyorsanız kalabalık ve trafik eminim sizi rahatsız ediyordur. Yaşadığınız bu çevre sizi gerçekten bunaltmış olabilir. Ev dekorasyonunda da aynı kalabalık ve trafiğe yakalanmak istemiyorsanız minimalist tarzı benimsemiş bir ev, aradığınız atmosferi sunabilir. Bu tarz sadece kalabalık şehirler için geçerli değil tabii. Sadeliği ve ferahlığı benimseyen herkesin gönül rahatlığı ile kullanabileceği bir tarzdır.

Bildiğiniz gibi dekorasyonda birçok tarz ve çizgi bulunmaktadır. Minimalist ev dekorasyonu tarzı da bunlardan biridir. Klasik, modern, vintage, retro gibi tarzların yanında minimalist ev dekorasyonu da oldukça beğenilmekte ve çoğu birey tarafından kullanılmaktadır.

Minimalist ev dekorasyonu tarzında asıl amaç sadeliği kullanarak, ferahlığı elde etmekdir. Bu tarzı benimseyip ve evinizin dekoru için kullanmayı düşünüyorsanız, fazla olan eşyalarınızı kaldırmaya hazır olmalısınız. Çünkü fazlalık ve kalabalık, minimalist dekorasyon için uygun değildir. Ne kadar az eşya kullanımı, sizi bir ölçek daha bu tarza yakınlaştıracaktır. Minimalist tarzda aksesuar kalabalıklığına da yer yok. Eğer aklınızdan geçiriyorsanız, unutmanızı tavsiye ederim.

Sponsorlu Bağlantılar

minimalist ev dekorasyonu

Minimalist tarzda hangi renkler ağırlıklı olarak kullanılmaktadır? Sadelikten yana olan bir çizgi olduğu için renk kullanımında da aynı sadeliği görebiliriz. Daha çok beyaz ve açık tonların hakim olduğunu söylemek yanlış olmaz. Tabii ki kısıtlama getirmek de yanlış. Koyu tonlar ile serpiştirmeler de yapabilirsiniz ama ağırlıklı olarak beyaz ve beyaz ile türetilmiş renkler, minimalist ev dekorasyonu için rahatlıkla kullanabileceğiniz renklerdir.

Aydınlatma ölçüsü bu tarzda nasıldır? Büyük ve gösterişli avizeler yerine daha sade ve dinlendirici forma sahip avizeler minimalist ev dekorasyonu için kullanılabilir. En direk aydınlatmanın yanı sıra masa üstü aydınlatmalar ya da lambader türevi aydınlatmalar minimalist şekilde dekore edilen eviniz için uygun olacaktır.

minimalist ev dekorasyonu

minimalist ev dekorasyon

minimalist dekorasyon

minimalist ev dekorasyonları

minimalist ev dekorasyon modelleri

minimalist ev dekorasyonu

minimalist ev dekorasyonu


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Minimalist Ev Dekorasyonu