Alternatif Site Adreslerimiz:

Perde ve Koltuk Uyumu

Sponsorlu Bağlantılar

 

Perde ve koltuk grupları, oturma odalarının olmazsa olmazları arasındadır. Kaliteli ve birbiri ile uyumlu ürünler seçmek dekorasyon adına büyük önem taşımaktadır. Bu uyum perde ve koltuk uyumu arasında da olmalı. Daha hoş ve estetik bir görünüme sahip olmasını istediğiniz oturma odalarınızda perde ve koltuk uyumu için bazı detaylara dikkat edebilirsiniz. Küçük ama bir o kadar etkili olan bu detaylar, oturma odanızda gözlere hitap eden bir atmosferin açığa çıkmasına yardımcı olacaktır.

perde koltuk uyumu

Perde ve koltuk uyumu:

Sponsorlu Bağlantılar
  • Öncelikle tamamen aynı tonlarda perde ve koltuk takımı almanıza gerek yok. Zaten bu, demode olan bir seçime neden olacaktır. Koltuklarınızda hakim olan tonlardan bazılarını perdelerinizde kullanabilirsiniz. Bu serpiştirme ile perde ve koltuk uyumu için bir adım atacaksınız ve aradığınız birlikteliğe bu şekilde ulaşabileceksiniz. Örneğin: koltuğunuzda hakim olan ana renkten, perdelerinizde de bir miktar kullanılabilir. Ya da tam tersi olabilir. Perdelerinizde kullanılan tonlardan, koltuk grubunuzda bulunabilir.
  • Koyu tonlarda perde ve koltuk modelleri, eve bunaltıcı ve boğucu hava katacaktır. Bu nedenle tercih edilmesi yanlıştır. Ayrıca küçük bir salona sahipseniz, koyu tonlardan uzak durabilirsiniz. En çok tercih, zıt renklerden yana olmaktadır. Bunu da bir örnekle açıklayalım isterseniz. Örneğin koyu kahve tonlarında seçeceğiniz perde modeli ile daha açık, bej veya fildişi tonlarında oturma grubu seçilebilir. Örnekler kişisel zevke ve evinizde hakim olan dekorasyon formatına göre şekillendirilebilir.
  • Perde ve koltuk uyumu için dikkat etmeniz gereken diğer bir unsur ise, dokulardır. Aslında renklerden önce bu doku uyumuna dikkat etmelisiniz. Eğer koltuk grubunuzda parlak bir kumaş kullanılmışsa, perdelerinizde bu parlaklıktan nasibini almalıdır. Saten bir koltuk grubu ile keten bir perde seçimi yanlış bir tercih olacaktır. Doku uyumunu da bu şekilde açıklayabiliriz.
  • Tonlamalar da perde ve koltuk uyumu için göz önüne alınabilir. Mesala renkler pastel tonlarda ise perde veya koltuklarda hakim olan tonlarda pastel tonlarda olabilir. 

Yukarıda yer alan koltuk ve perde uyumu ile ilgili maddeler ihtiyaçlara göre, salonunuzda ki son duruma göre daha da arttırılabilir. 

koltuk perde uyumu

perde ve koltuk uyumu

perde koltuk uyumu

perde ve koltuk


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Perde ve Koltuk Uyumu