Alternatif Site Adreslerimiz:

Fon Perde Modelleri

Sponsorlu Bağlantılar

 

Perde modelleri, ev odalarına ait olan tüm pencerelerde kullanılmaktadır. Dekoratif amaçlı düşünülerek alınan perdelerin en önemli özelliği ise, dışarıdan içerinin gözükmesini engellemesidir. Bunun yanı sıra dışarıdan gelen aşırı güneş ışığını da dengelemekte büyük role sahiptir. Her odaya özgü perde modeli ile karşılaşmak mümkün. Aynı şekilde her tarza ve zevke göre de perde modeli bulmak mümkün. Şöyle bir perde modellerine baktığımızda fon perde modelleri, tül perde modelleri, güneşlik, jaluzi ve stor perde modelleri karşımıza çıkan ilk modeller arasındadır. Kumaştan üretilen perdelerin yanı sıra ahşap, plastik malzemeden üretilen perdeler de teknoloji ile birlikte yepyeni modelleri ile mağazalarda yer almaktadır.

Bugün size fon perde modelleri ile ilgili incelememizi ve internet üzerinden bir araya getirdiğimiz fon perde modellerini sunacağız. İlk olarak fon perde modellerinin ne işe yaradığını öğrenelim. Blackout perdelerin önüne gelen tür perdelerin de önüne gelen fon perdeler, genel anlamda dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Katlamalı, jaluzi ve stor perde modellerinin de önüne gelebilen fon perde modelleri, çeşitli desenlerde ve renklerde ki kumaşlara kesimler ile verilen şekillendirilme ile elde edilmektedir. Pencerenin sağ ve sol kısmında konumlandırılan fon perdeler, şık duruşu ile birçok ev sahibinin tercih ettiği perde modelidir.

fon perdeler

Sponsorlu Bağlantılar

Perdelerin birçok çeşite sahip olduğunu belirtmiştik. Fon perde modelleri de kendi içerisinde farklı birçok çeşite sahiptir. Bunlardan bazılarını sıralayacak olursak: İtalyan, Drape, Osmanlı, Azra, Yaprak modeli gibi...  

Perdeler evin gelinliği olarak nitendirilebilir. Özenli ve ev ile uyumlu olarak seçilmesi işte bu yüzden önemlidir. Mobilyalarınız, seçeceğiniz aksesuarlar ile perdeleriniz arasında ki bağlantıyı iyi kurmalısınız. İlla oturma grubunuz ile aynı renkte ve desende perde modeli seçerek bu uyumu ve bağlantıyı sağlamamalısınız. Örneğin oturma grubunuzun rengini krem olarak belirlediniz. Perdelerinizde bu krem renginden detaylar ve serpiştirilmeler bulunması, gerekli bağlantıyı kuracaktır.  Yani, hemen krem rengi bir perde almanıza gerek yok.

Birkaç fon perde modeli...

 fon perde modelleri

yatak odası fon perde modelleri

fon perde modelleri

mor fon perde modelleri

fon perde modelleri


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Fon Perde Modelleri