Alternatif Site Adreslerimiz:

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

Sponsorlu Bağlantılar

 

Bizi yeni bir güne hazırlayan, üzerimizdeki yorgunluğun ve stresin verdiği dezavantajları avantaja çeviren yatak odaları, hayalimizdeki gibi büyük olmayabilir. Yerleşim, renk, depolama çözümleri ile küçük yatak odası için büyük başarılar elde edebiliriz. Böylece yeni bir güne hazırlanırken, daha iyi sonuçlara ulaşabiliriz.

Yatak odamızda eğer bir gardırop kullanıyorsak, dolap kapaklarının boydan boya ayna ile kaplanması yatak odamızın daha büyük gözükmesine yardımcı olacaktır. Odaya katacağı derinlik ile ayna, yatak odasının büyük gözükmesine destek verecektir. Büyük bir ayna, bunun için ideal bir çözüm  yoludur.

Küçük yatak odası dekorasyonu için dikkat edilecek en önemli nokta kullanılan renk skalası ve aydınlatma sistemleridir. Bilindiği gibi açık tonlar, küçük odaları daha büyük göstermektedir. Bunu dikkate alarak, küçük yatak odanızda koyu tonlar kullanmaktan kaçınmalısınız. Tavanınızın kesinlikle beyaz renkte olmasına da dikkat etmelisiniz. Kırık beyaz, bej, krem; açık tonlarda mavi ve yeşil yatak odalarında kullanılabilir. Renk dağılımını ayarladıktan sonra aydınlatma sistemlerini dikkate almalısınız. Eğer odanız doğal bir ışık ile aydınlanıyorsa, pencelerinizin önünü kapatacak eşyalardan uzak durmalısınız. Pencerelerinizin önüne bu eşyaları konumlandırmaktan kaçınmalısınız. Genel aydınlatmanın yeterli derecede olması da küçük yatak odası dekorasyonu için bilinmesi gereken bir ipucudur.

Sponsorlu Bağlantılar

küçük yatak odası modelleri

Her odada kullandığımız gibi yatak odası için de perdeler kullanmaktayız. Perdeler için bir boşluk bırakıyorsak ( perdeyi çektiğimizde, perdenin toplandığı alan ), küçük yatak odası dekorasyonu için bu boşluğu değerlendirmek daha mantıklıdır. Stor perdeler kullanarak, o kalan boşluğu çeşitli şekillerde değerlendirebiliriz.

Herşeyi yerleştirmiş olabilirsiniz ama depolama alanları size problem çıkartabilir. Küçük yatak odası için elde edebileceğiniz depolama alanlarından bahsedelim. Yeriniz müsaitse, yerden tavana ve boydan boya dolap kullanabilirsiniz. Küçük alanlar için kullanışlı bir çözümdür. Dolabınızın derinliğinin uygun olduğuna kanaat getirmelisiniz. Hazır alacağınız dolapların derinlikleri geniş olabileceğinden yatak odanızda gereksiz bir yer kaplayabilir. Alacağınız dolabın sürgü kapaklı olması avantaj sağlayacaktır, bunu unutmayın.

Küçük yatak odası dekorasyonu için dolap kullanımı uygun olmayabilir. Yatak başucunda komodin kullanabilirsiniz veya yatak arkalığını bir dolap şeklinde yaptırabilirsiniz. Bu yöntemi sadece yatak arkalığını ele alacak şekilde değil de, yatağınızın arkasını sağdan sola komple kaplayacak bir dolap yaptırabilirsiniz.

Hala depolama çözümü arıyorsanız, yatağınızın bazalı olup olmaması sizi ilgilendiriyor demektir. Bazalı bir yatak, geniş bir depolama haznesi sunacaktır.

Birçok depolama alanını küçük yatak odasında çıkartmaya çalışıyoruz ama size bunlar yeterli gelmeyebilir. O zaman size ufak bir önerim daha olacak. Yatak odası kapısının hemen üzerine bir raf sistemi yaptırabilirsiniz. Yaptıracağınız bu raf, fazla eşyalarınızı barındırmak için ideal olacaktır.

küçük yatak odası dekorasyonu

küçük yatak odası

küçük yatak odası dekorasyonu

küçük yatak odaları

küçük yatak odası çözümleri

küçük yatak odası dekorasyonu

küçük yatak odası tasarımları

küçük yatak odası örnekleri

küçük yatak odası modelleri

küçük yatak odası dekorasyonu

küçük yatak odaları dekorasyonu

küçük yatak odaları örnekleri

küçük yatak odası örnekleri

küçük yatak odası dekorasyonu


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Küçük Yatak Odası Dekorasyonu