Alternatif Site Adreslerimiz:

Çalışma Odası Dekorasyonu

Sponsorlu Bağlantılar

 

Evin diğer odalarına veya alanlarına göre pek önemsenmezsede, çalışma odası dekorasyonu daha verimli zamanlar geçirmek için önemlidir. Bu nedenle dikkate alınması gereken bir alandır. Genellikle çalışma odasına ayıracak fazladan bir odaya sahip olmayan ev sahipleri, uygun gördükleri odada çalışma düzenlerini kurmaktadır. Çalışma odası olarak ayırdığınız odanın veya alanın dekorasyonuna vereceğiniz önem, emin olun o bölümde vakit geçirirken etkisini hissettirecektir. ( Uygulayacaklarınız, çocuk odalarında kuracağınız çalışma alanları için de geçerli. )

İlk olarak çalışma masanızı seçerken,  çalışma masasının kullanışlı ve belirlediğiniz alan ile olan uyumuna dikkat etmelisiniz. Bina yapısına göre karşınıza çıkabilecek problemler, hazır çalışma masaları arasından seçim yaparken işinizi zorlaştıracaktır. Ama doğru ölçümler ile bir nebze de olsa bu problemleri aşabilirsiniz. En kötü ihtimal, özel olarak bir mobilya mağazasına çalışma masasını yaptırtabilirsiniz.

çalışma odası modelleri

Sponsorlu Bağlantılar

Çalışma odası dekorasyonunda çalışma masasının konumu da çok önemli. Birşeyler üzerinde yoğunlaştığınız anda ufacık bir kıpırtı veya ses tüm dikkatinizi dağıtabilir. Bunun için çalışma masasının pencerenin tam önüne gelmemesi için uğraşabilirsiniz. Tabii, pencereniz doğa ile bütünleşik bir manzaraya bakıyorsa herşey değişebilir. O görüntü, sizin verimliliğinizi arttırmak için kullanabileceğiniz en doğal yol. Pencerenin yanı sıra, çalışma masasını duvara dönük olarak kullanmakta hem fazladan yer tüketimini engelleyecek hem de dikkatinizi dağıtacak unsunların ortadan kalkmasına katkı sağlayacaktır ( Yüzünüz duvara bakacak şekilde... ).

Çalışma masanızı, raflarınızı, kitaplığınızı konumlandırdınız diye düşünelim. Aydınlatma, çalışma odası dekorasyonu için nasıl olmalıdır? Olmazsa olmaz aydınlatmaların başında gelen okuma lambaları veya masa lambaları, ihtiyacınızı karşılayacak ve çok fazla yer kaplamayacak boyutta olmalıdır.  Ayrıca sıcaklık yayan ve güçlü bir ışık yerine; sıcaklığını belli etmeyen ve orta seviyede ışık yayan bir masa lambası seçmelisiniz. Led lambalar ısının oluşmasını ve yayılmasını engellemekte, aklınızda bulunsun. 

Dikkat dağıtacak ve verimliliğinizi arttıracak bir diğer unsur ise renk seçimi... Çalışma odası dekorasyonu için daha nötr ve yumuşak tonları seçmeye özen gösterin. Sizi sakinleştirecek bu renk tonları, fazladan stres içine girmenizin önüne geçecektir. Yumuşak tonlarda bir mavi veya yeşil, çalışma odasında kullanılabilir. Krem, gri, kırık beyaz, bej gibi renklerde ideal bir seçim olacaktır.

çalışma odası dekorasyonu

çalışma odası dizaynı

çalışma odası dekorasyonu

çalışma odası

modern çalışma odası dekorasyonu

çalışma odaları dekorasyonu

çocuk çalışma odası

çalışma odası dekorasyonu


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Çalışma Odası Dekorasyonu