Alternatif Site Adreslerimiz:

Mobilya ve Perde Uyumu Nasıl Olmalı?

Sponsorlu Bağlantılar

 

Bir yan unsur veya aksesuar niteliği taşıyan perdeler, evimizin olmazsa olmazları arasındadır. Perdelerin ev dekorasyonunda ki önemi küçümsenemez. Hem dekoratif anlamda evimize bir şıklık katarken hem de dışarıdan, içerinin gözükmesini engelleyici bir üründür. Bu nedenle ev dekorasyonunda önemi fazladır. 

Perde, evin tüm odalarında kullanılmaktadır. Yatak odası, çocuk odası, salon, mutfak... Belki siz, perdeyi dekoratif bir unsur olarak görmeyebilirsiniz. Sadece dışarıdan, içerinin gözükmesini engelleyici bir unsur olarak görebilirsiniz ama dekorasyona önem veren biriyseniz, perdelerinizi seçerken mobilyalarınız ve diğer ev eşyalarınız ile olan uyumuna dikkat edeceğinizden eminim. Sadece dışarı ile olan bağlantıyı kesmek için bir perde kullanıyorsanız, size beyaz bir güneşlik yeter herhalde ama emin olun, eviniz ile olan uyumu sağladığınızda geç kaldığınızın farkında olacaksınız. 

mobilya perde uyumu

Sponsorlu Bağlantılar

Mobilyalarınızı aldığınızı varsayalım. Peki mobilya ve perde uyumunuz nasıl olacak, bu uyumu sağlamak için ve doğru sonuca ulaşmak için nelere dikkat etmelisiniz? Önceliikle aldığınız mobilyaların tarzına bakmalısınız. Örneğin klasik tarzda dekore edilen bir ev için, japon perdeler uygun olmayacaktır. Klasik tarzı evinizde tam anlamıyla hissetmek için balon perde modellerine yönelmenizi öneririm. Yine aynı şekilde eğer modern tarzı benimseyip, ona göre bir ev dekorasyonuna imza atıyorsanız japon perdeler veya ip perdeler daha uygun olacaktır.

perde uyumu

Mobilya ve perde uyumu için dikkat ettiğiniz bir detay olan renk seçimi de sizin için önemli olmalı. Mobilyalarınızı aldığınızı ve odalarınıza yerleştirdiğinizi düşünelim. İlla ki mobilyalarınızda hakim olan renkler, perdelerinizde de hakim olacak diye bir kaide yok. Zaten bana sorarsanız, perdeleri mobilyalardan daha kopuk bir şekilde düşünmelisiniz. Yalnız mobilyalarınızın içerisinde olan tonları, perdelerinizin içerisinde serpiştirilmiş olarak görmek, mobilya perde uyumu için bir ayrıntı olarak düşünülebilir.

perde mobilya uyumu


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Mobilya ve Perde Uyumu Nasıl Olmalı?