Alternatif Site Adreslerimiz:

Küçük Salon Dekorasyonu

Sponsorlu Bağlantılar

 

Hayal ettiğimiz gibi büyük bir salona sahip olmayabiliriz ama küçük salonumuzda yapacağımız ufak değişiklikler, yenilikler ile salonumuzu olduğundan daha büyük gösterebiliriz. Aynı şekilde daha kullanışlı bir hale getirebiliriz. Küçük salon dekorasyonu için renklerden tutun, aksesuar seçimine kadar herşey önem arz etmektedir. İlk olarak renk seçiminizden başlayalım isterseniz. 

küçük salon dekorasyonu

1- Küçük salon dekorasyonu için renk seçimi nasıl olmalıdır?

Sponsorlu Bağlantılar

Bildiğiniz gibi ufak alanlar için koyu renk seçimi, yapılan hatalardan biridir. Ufak odalar için açık tonlarda ki duvar renkleri, o odanın daha geniş gözükmesine yardımcı olacaktır. Bu detay tüm odalarınız için geçerlidir. Pastel ve açık tonlarda renk seçimine gayret etmelisiniz. Doğal tonları da kullanmaya aynı şekilde özen göstermelisiniz. Bu hem daha geniş bir salona sahip olmanızı sağlerken, hem de daha ferah bir salon dekorasyonuna imza atmanıza olanak kılacaktır.

Renk seçiminin yanı sıra, renk geçişlerine de dikkat etmelisiniz. Yumuşak bir geçiş, salonunuzu göze daha hoş gösterecektir.

küçük salon

2- Küçük salon dekorasyonu için mobilya seçimi nasıl olmalıdır?

Renklerden sonra, sanıyorum en önemli nokta ise mobilya seçimidir. Yanlış boyutlarda mobilya seçimleri hem salonunuzu hem de sizi rahatsız edecektir. 

Mobilya seçimine gitmeden önce ilk olarak tarzınızı belirlemelisiniz. Bu moda olan tarz değil de, sizin zevklerinizi ele alan bir tarz olmalıdır. Benimsediğiniz tarza göre mobilyalara yönelerek, yanlış seçimlerden kurtulmuş olacaksınız.

Evinizi şöyle bir tarttıktan sonra, neyin daha uygun olacağına siz karar verebilirsiniz. Küçük salonunuz için düşüneceğiniz ufak bir oturma grubu,  ideal olacaktır. Ek uzatmalar, zigon gibi  ekstra unsurlara oturma grubunuzda yer vermeye hiç de gerek yok. Şıklığı, ufak oturma grubunuz ile de elde edebilirsiniz.

küçük salon dekorasyonu

3- Aksesuar seçimi küçük salon için nasıl olmalı?

Zaten salonunuz ufak, bir de o salona eklenecek çok sayıda aksesuar (biblo, vazo vb...) gereksiz olacaktır. Fazlalıktan ziyade, eviniz ile uyumlu olduğunu düşündüğünüz orta boyutlarda, az sayıda aksesuar, salonunuz için son derece uygundur.

Küçük salona sahipseniz, bir aynaya yer ayırabilirsiniz. O ayna salonunuza derinlik katarken, büyük bir alanmış hissi yaratmasına da yardımcıdır. Ayna kullanımı, bir ipucu olarak değerlendirebilirsiniz.

Duvarlarınızın hala sade ve boş kaldığını düşünüyorsanız, ufak tablolar ile de daha zengin bir görünüm yakalayabilirsiniz. Büyük boyutlarda tablo kullanmamaya dikkat edin!

küçük salon dekorasyon örnekleri

4- Küçük salonlar için aydınlatma tercihleri...

Avize kullanımı olmazsa olmazlardan ama büyük boyutlarda avize, küçük salon dekorasyonu için uygun değil. Buna dikkat edin. Daha ufak, salonunuz ile uyumlu olduğunu düşündüğünüz bir avize modeli satın alın. Bu aydınlatmanın yetersiz olduğunu düşünüyorsanız lambeder veya abajur kullanabilirsiniz.

küçük salon

küçük salon dizaynı

küçük salon dekorasyon

küçük salon örnekleri


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Küçük Salon Dekorasyonu