Alternatif Site Adreslerimiz:

Antre Dekorasyonu

Sponsorlu Bağlantılar

 

İlk olarak evimizin, antre olarak isimlendirdiğimiz alanın neresi olduğundan başlayalım. Antre, evimizin giriş kısmıdır ve diğer odalara dağılan o ara bölümdür. Tüm odaların dekorasyonuna önem veriyorsanız ve evinizdeki uyumu bir bütün olarak değerlendiriyorsanız eğer, antre dekorasyonu için de ayrıca bir önem ve uğraş vermek zorundasınız. 

Antreler evimizin girişi olduğundan dolayı, gelen misafirlerimizi evimizde ilk karşıladığımız yerdir. Antre dekorasyonu için vereceğiniz önem işte burada devreye girmekte. Çünkü gelen misafirlerinize ilk izlenimi, antre dizaynınız ile verebilirsiniz. Eğer, gerçekten hoş bir antreye sahipseniz, misafirleriniz evinizin ne kadar estetik bir görünüme sahip olduğunu daha ilk baştan hissedeceklerdir. Siz yine de başkalarını bir kenara bırakın ve önceliği kendinize adayın. Günün verdiği o stres ve yorgunlukta, sizi karşılayan ferah ve rahatlatıcı bir giriş, tüm yorgunluğunuzu daha eve girer girmez alacaktır. Sanıyorum, bu en önemli detaylardan biridir.

antre dekorasyonu

Sponsorlu Bağlantılar

Antre dekorasyonu için çalışmlara başladığınızı varsayalım. Duvarlarda hangi rengi tercih edeceksiniz? Antreler başlı başlına, ev içerisinde en özgür alanlardan biridir. Burada istenilen renk tonları kullanılabilir. Dikkat etmeniz gereken nokta ise, sizi rahatsız etmeyen ve rahatlatan bir girişe sahip olmanızdır. Bu nedenle antre dekorasyonu için duvarlarda açık tonları tercih etmek son derece önemlidir. Koyu renkler ile kasvetli ve bunaltıcı bir alan ortaya çıkabilir. Bu sonuç, evinize girerken ve çıkarkan sizi psikolojik olarak da etkileyecektir. 

Ev yapısına göre bazı antreler daha küçük olabilir. Bu küçük alanı, peki daha geniş nasıl gösterebiliriz? Renk kullanımı ile bunu başarabiliriz. Belirttiğimiz gibi daha geniş izlenim için, açık tonlar ideal bir seçim olacaktır. Yine genişlik izlenimi veren aynalarda, antre dekorasyonu için kullanılabilir. Kendimize çeki düzen vermek için de ayna kullanımı, evimizin antresi için çok önemlidir.

antre dekorasyonu

Antreler için mobilya tercihlerinden de bahsedelim, dilerseniz. Antre dekorasyonu için olmazsa olmaz mobilyalar başında portmantolar, ayakkabılıklar gelmektedir. Herkes bu mobilyalara yer verecek kadar şanslı olmayabilir ama eğer sizin eviniz için uygunsa, bir portmanto kesinlikle düşünmelisiniz. Girişte aksesuarlarınızı çıkartmak ve yerleştirmek için idealdir. Aynı şekilde ayakkabılık olarakta kullanılabilir. Tabii ki bir de aynalı bir portmantoya sahipseniz, birçok ihtiyacınızı  bu portmanto sayesinde giderebilirsiniz.

antre dekorasyon örnekleri

antre dekorasyonları

antre dizayn

antre tasarımı

modern antre dekorasyonu


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Antre Dekorasyonu