Alternatif Site Adreslerimiz:

Yemek Odası Dekorasyonu

Sponsorlu Bağlantılar

 

Hep yemek odası olarak belirtiyoruz ama ayrı bir oda daha ayırmamak için genellikle yemek masası ve sandalyelerini salonumuza yerleştiririz. Bir diğer alternatif ise bu yemek masaları, sandalyeleri  mutfağa yerleştirilebilir. Evinizin büyüklüğüne, oda sayısına göre bu konumlandırmayı yapabilirsiniz.

İlk olarak yemek odası dekorasyonu için seçeceğimiz mobilyalar ön plana çıkmaktadır ve bu seçim oldukça önemlidir. Acaba yemek masanız kare mi, yuvarlak mı, yoksa dikdörtgen mi olmalı? Kullanış olarak düşünürsek eğer, yemek odası dekorasyonu için yuvarlak yemek masalarını tercih etmenizi öneririm. Hem daha dar alanlar için ve birey sayısı fazla olan ya da misafirleri fazla olan aileler için uygundur. Zaten insan vücudunun yapısına göre de yuvarlak masa tercihi ideal olacaktır. Dikdörtgen masa istiyor ve yuvarlak masaya sıcak bakmıyorsanız, size bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Keskin köşeli bir dikdörtgen yemek masası değil de, yuvarlak köşeli yani elips şeklinde bir yemek masasını yemek odası dekorasyonu için kullanabilirsiniz. Yuvarlak köşeli yemek masası görünüm itibariyle de daha da estetik duracaktır.

beyaz yemek odası

Sponsorlu Bağlantılar

Yemek odası dekorasyonu için ön plana çıkan bir diğer detay ise yemeğin yeneceği yer için düşünülen yemek masasının, nereye yerleştirilmesidir. Servis olarak düşündüğümüzde, kesinlikle mutfağa daha yakın bir yere yemek masası yerleştirilmelidir. Bu hem fazladan zaman kaybını hem de fazladan efor sarfetmenizi engelleyecektir. Zaten birde yemek hazırlığını da düşünürsek, bu hazırlığın verdiği yorgunluk size yeter de artar bile. Bu nedenle, yemek masasının mutfağa yakın bir yerde olmasının önemini siz düşünün.

modern yemek odası dekorasyonu

Önemli detayları atlattıysanız eğer aydınlatmaya geçebilirsiniz. Yemek odası dekorasyonu için popüler olan, sarkıt bir avize seçebilirsiniz. Bu seçim modern bir görünüm arayanlar için ideal bir tercih olacaktır. Ayrıca hem aksesuar niteliğinde düşünebileceğiniz mumlar, şamdanlar hem de romantik vakitler geçirmek için de vazgeçilmeziniz olabilir.

Biraz da, yemek odaları için kullanılan renklerden bahsedelim. Mobilyalarda, sıklıkla beyaz tonlarda ki ürünlerin arandığını söyleyebilirim. Beyaz bir yemek masası, onu tamamlayan yine beyaz sandalyeler ve ahşap tonlarda ki detaylar... 

yemek odası dekorasyonu

yemek odası modelleri

kırmızı yemek odası

klasik yemek odası dekorasyonu

yemek odası modelleri

yemek odası dizaynı

yemek odası resimleri

Daha fazla örnek arıyorsanız, yemek odası modelleri ile ilgili hazırladığımız, aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Yemek Odası Dekorasyonu