Alternatif Site Adreslerimiz:

Yatak Odası Tasarımı

Sponsorlu Bağlantılar

 

Kadınların daha önem verdiği ve genellikle daha şikayetçi oldukları bir odanın tasarımını ele alacağız bugün. Hangi oda olduğunu kestirmişsinizdir, yatak odalarından bahsediyorum. Yatak odası tasarımı ile ilgili sıkıntılarınız varsa, bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyorum.

İlk olarak yatak odasında kullanılacak duvar renklerinden bahsedelim. Kullanım amacına göre veya yatak odasının boyutuna göre renk seçimi değişebilir ama genel olarak mor ve lila tonları yatak odaları için uygun bir tercih olacaktır. Ayrıca yatak odalarında daha yumuşak ve pastel tonlarında ki renkleri seçmeye özen göstermelisiniz. Çünkü yatak odaları genellikle dinlendiğimiz, günün stresini attığımız odalar olduğundan dolayı, burada daha sakin ve huzurlu olmak bizim için en önemlisidir. Bunu da düşünerek yatak odası tasarımı için mavinin ve yeşilin huzur veren tonlarını da kullanabilirsiniz.

mor yatak odası tasarımı

Sponsorlu Bağlantılar

Yatak odanız sizin için çok mu dar ya da kullanılan mobilyalardan ötürü dar mı gözüküyor? Kadınlar işte bu kısma çok takılıyor. Dar bir yatak odasına sahip olmak, kadınları rahatsız eden bir durum. Ufak tüyolar ile yatak odanızı olduğundan daha büyük göstermek ister misiniz? Öncelikle gardrobunuz boydan boya ayna ile kaplanabilir. Ayna kullanımı odaya derinlik katacağından, daha büyük izlenim yaratmasına da yardımcı olacaktır. Yine daha büyük gözükmesi için yatak odamızda açık tonları kullanmaya gayret etmeliyiz. Bu da bize büyük bir avantaj sağlayacaktır. Mobilyalarımızın konumlandırılması veya büyüklüğü de yatak odamızın daha dar gözükmesine neden olabilir. Genişlik için duvardan duvara olan dolap tiplerini tercih etmeliyiz. Dolabımızın büyüklüğünü de abartmayarak doğru ebatlarda bir seçim yapmalıyız. Dolabımızın sürgü kapaklı olması  daha büyük odalar oluşturmak için ideal bir seçim olacaktır.

modern yatak odası tasarımı

Yatak odası tasarımı için aydınlatma nasıl olmalı? İlk olarak aydınlatmanın işlevselliğini ön planda tutmalıyız. Örneğin yatağımızın sağ veya sol komidini üzerine yerleştireceğimiz bir abajur, kitap veya bir dergi okurken daha rahat etmemizi sağlayacaktır. Yine kullandığımız o abajur, tek başına loş bir ışık yaydığından, yatağımıza uzanıp dinlenirken de bize huzur verecektir. Odanın genel aydınlatma seviyesi de iyi olmalıdır. Çünkü kıyafet seçerken, aradığımızı daha rahat bulmak ve doğru bir seçim yapmak için iyi görmemiz gerekli. Bu nedenle genel aydınlatmanın yeterli seviyede olması çok önemlidir. Eğer gardrop kısmı gölgede kalıyorsa ve odayı ne kadar aydınlatsanız yine rahat göremiyorsanız, gardrop içlerinde ekstra bir aydınlatma ürünü kullanabilirsiniz. Emin olun bu çok ideal bir tercihtir.

yatak odası tasarımı

İşlevsellik olarak aydınlatmayı halletiyseniz, dekoratif olarak aydınlatmaya geçebilirsiniz. Yatak odası tasarımı için olmazsa olmazlardan biri, tablolardır. Bu tablolaları, aydınlatma ürünleri ile loş bir seviyede aydınlatabilirsiniz. Romantik zamanlarda odanın genel aydınlatmasını kapattığınızda tablolarda kullandığınız bu loş ışık, görselliği ön planda tutacaktır.

modern yatak odası

yatak odası tasarımı

yatak odası dekorasyonu

klasik yatak odası tasarımı

yatak odası tasarımı


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Yatak Odası Tasarımı