Alternatif Site Adreslerimiz:

Bebek Odası Tasarımı

Sponsorlu Bağlantılar

 

Bebek odalarında öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta güvenlik ve hijyendir. Güvenliği sağlamak için öncelikle tercih ettiğiniz mobilyaların kaliteli olduklarından emin olmalısınız. Kullanılan malzemelerin, mobilyaların ve boyaların bebeğe zarar verecek nitelikte olmamasına dikkat etmelisiniz.

bebek odası tasarımı

Bebek karyolasının ayakları tekerlekli olmaması güven açısından daha önemlidir. Eğer tekerlekli bir yapıya sahipse, stoperlerinin olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca bebek karyolasının hava cereyanı olmayacak bir yere konumlandırılması gerektiğini ve pencerenin altına denk gelmemesi gerektiğini de bilmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Pencerenin yerden yüksekliğini de kesinlikle göz ardı etmeyin. Eğer yere yakın olduğunu düşünüyorsanız, çocuk kilitlerini pencerelerde kullanmalısınız. Yine aynı güvenliği odanın kapısında da sağladığınıza emin olun. Parmak sıkışmasını engelleyici ufak güvenlik elemanlarını kapılarda kullanabilirsiniz.

bebek odası tasarım örnekleri

Bebek odası tasarımı için hijyen çok önemlidir. Aldığınız ürünlerin bakteri tutmayacak cinsten olmasına özen göstermelisiniz. Keza zemini tamamen halı ile kaplatmamaya özen göstermelisiniz. Çünkü daha çok toz ve bakteri barındıracağından, bebeğiniz için zarar teşkil edebilir. Mümkün oldukça daha ufak halılar kullanın. Bebek odasının, güneş ışığını alması gerektiğini de unutmayın.

beyaz bebek odası tasarımı

Renk seçimi, bebek odası tasarımı için önemli unsurlardan. Bebek odalarında daha soft, yumuşak ve açık tonları kullanın. Bu tonlarda ki renkler bebeği daha sakinleştirmekte. Oyun kısımlarında ise daha canlı tonlara yer verilebilir. Beyaz, sarı, mavi, yeşil, pembe gibi tonlar sıklıkla rastladığımız renkler arasında.

bebek odası tasarımı modelleri

Eğer güvenlik, hijyen ve renk seçimi gibi unsurları halletiyseniz, mobilya seçimine geçebilirsiniz. Bebek karyolası, bir gardrop, elinizin altında olmasını istediğiniz hijyen malzemelerini koyacağınız raflar, emzirme koltuğu bebek odası tasarımı için olmazsa olmazlardandır. Çoğu bebek odasında göremeyebiliriz ama mümkünse emzirme koltuğunu da bebek odası için düşünmelisiniz. Bu tamamen anneyi rahatlatacak bir üründür. Yine mobilyalarda da güvenlik unsuru ön plana çıkmakta. Yuvarlak köşeli mobilyalar tercih etmek, bebek odası tasarımı için daha güvenli olacaktır. Bu detaya da dikkat edebilirsiniz.

 

bebek odası dekorasyonu

kız bebek odası dekorasyonu

erkek bebek odası tasarımı


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Bebek Odası Tasarımı