Alternatif Site Adreslerimiz:

Yatak Odası Renkleri

Sponsorlu Bağlantılar

 

Yatak odalarının kullanım amacına baktığımızda genel olarak dinlemek, huzur bulmak bulmak, iyi bir uyku çekmek olduğunu görebiliriz.  Gözardı edemeyeceğimiz bu amaçlar, yatak odası renkleri arasından seçim yaparken daha doğru bir tercihten yana karar kılmanın ne kadar önemli olduğunu bize ifade etmekte.

Yatak odası duvarlarında hangi renkler kullanılmalı? Öncelikle, yatak odanızın duvarlarında kullanacağınız renge karar verelim. Bu odanın rahatlık hissi uyandırmasını istiyorsanız, mor ve lila tonlarına yönebilirsiniz. Daha açık ve pastel tonlarında  yatak odası renkleri arasından seçim yapın. Canlı ve parlak renkler, yatak odalarında sizi dinlendirmekten çok, gözünüzü ve ruhunuzu yoracaktır. Mor ve lila tonlarının yanı sıra, duvarlarda mavi ve yeşilin farklı tonlarına da yer verilebilir. Rahatlık ve huzur, bu tonlar ile elde edilebilir. Mümkün oldukça yatak odası duvarlarında, yumuşak tonlar kullanılmalıdır. Bunu da unutmayalım.

yatak odası renkleri

Sponsorlu Bağlantılar

Renklerin kullanım bakımından çeşitli avantajları bulunmakta. Bu avantajlardan bahsedelim biraz da. Yatak odanız geniş mi, yoksa dar mı? Eğer darsa yatak odası renkleri arasından koyu tonları tercih etmekten kaçınmalısınız. Çünkü dar odalarda, açık formda ki renklerin seçimi, o odayı daha geniş gösterecektir. Yatak odanızın tavan genişliği, aldığı ışık da etken rol oynamaktadır. Mesala odanız ışığı az yakalıyorsa, yine tercihleriniz açık tonlu renklerden yana olmalı. Neden koyu renkler kullanılmamalı? Çünkü dar odalarda, ışığı az alan odalarda kasvetli ve boğucu bir alanın ortaya çıkmaması için koyu renkler seçilmemelidir.

yatak odası renkleri

Kırmızı canlı ve bir o kadar da romantik bir renktir. Yatak odaları renkleri arasında kırmızıyı bulundurabilirsiniz. Duvarlarda kullanmayı düşünmüyorsanız bile aksesuarlarda, yatak örtülerinde, yastıklarda kırmızı kullanılabilir. Çiftler için olan etkisi kanıtlanmış bir renk. Yatak odalarında kırmızı kullanan çiftlerin, ilişkileri ve cinsel hayatları daha hareketli oluyormuş. Siz de kullanarak test edebilirsiniz.

romantik yatak odası renkleri

lila yatak odası

mavi yatak odası duvarları

yatak odası renkleri

kırmızı yatak odaları

gri yatak odası

Gri kullanımını atladık demin. Resme göre yorumlarsak bu tonu daha doğru olacaktır. Gri rengi, diğer renkler ile kolay uyum sağlamaktadır. Bu nedenle yine yatak odalarında, duvarlarda kullanabilirsiniz. Odanızı hareketlendirmek için mobilyalarınızda, aksesuar veya perdelerinizde farklı renk tonları bulunabilir.

kırmızı yatak odası renkleri

yeşil yatak odası


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Yatak Odası Renkleri