Alternatif Site Adreslerimiz:

Erkek Çocuk Odaları

Sponsorlu Bağlantılar

 

Çocuklar hepimizin göz bebeği. Onlara verdiğimiz değer hiç şüphesiz ortada. Onların her zaman mutlu ve keyiflerinin yerinde olmasını ister, bunun için çabalarız. Herşeyin en sağlıklısını arar, en güzeli olması için elimizden geleni yaparız. Bu yazımızda çocuk odalarını yeni baştan dekore edecek veya yeni bir odanın, dekorasyon düzenini yapmak için için örnekler arayan ailelere birbirinden güzel erkek çocuk odaları modellerini sunacağım. Sadece erkek çocuklara özel olmasının nedeni, bu yazımızın genel bir konu olarak değil de daha da detaya inilmiş bir biçimde hazırlanmasını istediğimden kaynaklanmakta. Tabii ki kız çocuklarına özel odaları da ilerleyen zamanlarda beğeninize sunacağım.

Erkek çocuk odalarını dekore ederken, oğlunuzun yaş grubuna göre mobilyalar seçmelisiniz. İlerleyen zamanları da düşünüyorsanız, daha sade ve ilerki yaşlara uygun bir takım seçebilirsiniz. En dikkat etmeniz gereken nokta ise, alacağınız ürünlerin sağlıklı olması. Bunun için kendini kanıtlamış firmalara yönelebilir, avrupa güvenlik standartlarına uygun ürünler satın alabilirsiniz. 

erkek çocuk odaları

Sponsorlu Bağlantılar

Erkek çocuk odaları için hangi renkler kullanılabilir? Genel olarak baktığımızda, mavi tonlarının en çok kullanılan renk grubu olduğunu söyleyebilirim. Mavinin yanı sıra kullanılan tonlar arasında yeşil, kırmızı, turuncu, kahverengi, sarı tonları ile de karşılaşmak mümkün. Siz, en iyisi çocuğunuza danışarak duvar renklerine, kullanılacak ürünlerde ve aksesuarlarda ki renklere karar verin. 

arabalı erkek çocuk odaları

En çok aranan erkek çocuk odaları ile ilgi  bilgi de vermeden örneklere geçmeyelim. En çok tercih edilenler ve beğenilenler arasında arabalı yatak takımları bulunuyor. Gemi ve korsan figürlerinin yansıtıldığı çocuk odaları da, arabalı çocuk odalarından sonra geliyor. Daha klasik mobilyalara göre bu ürünlerin fiyatları biraz daha yüksek. Firmaların sunduğu ödeme kolaylıklarından yararlanarak, siz de bu modellerden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

 gemili çocuk odası

Türkiye'deki firmaların tasarladığı, gemi formatında bir çoçuk yatağı bulamayabilirsiniz. Özel olarak bir mobilya dekorasyon firmasına sipariş vererek, bu örnekteki modeli oğlunuza hediye edebilirsiniz. Dikkat ederseniz herşey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Kullanılan mavi tonu da denizde hissini uyandırmış, adeta.

mavi erkek çocuk odaları

modern erkek çocuk odaları

Çocuk odalarını, duvar stickerları ile süsleyebilirsiniz. Bu süsleme işi çok eğlenceli ve keyifli olacaktır.

erkek çocuk odası dekorasyonu

Erkek çocuk odaları, örnekte görüldüğü gibi yeşil bir zemin veya halı ile kaplanabilir. Böylece bir futbol sahası görünümü elde edebilirsiniz. 

erkek çocuk odaları

erkek çocuk odaları

Sade ceviz tonlarında mobiyalar seçebilir, çocuk odasını kullanacağınız renkler ile zenginleştirebilirsiniz. Yukarıda ki örnekte gördüğünüz gibi sade bir raf çocuk odası için satın alabilirsiniz. Böylece boşta duran oyuncakları, kitapları bu rafta toplayabilirsiniz.

mavi çocuk odası

kırmızı çocuk odası modelleri

yeşil çocuk odaları

Mavi ve yeşilin kullanıldığı odalarda göze çok ferah gelmekte. İleriyi düşünen aileler, bu formatlarda daha sade bir çocuk odası dekorasyonuna imza atmalı. Böylece hem masrafdan, hem de zamandan tasarruf etmiş olacaksınız. Yeniden odanın dekore edilmesi sizin zamanınızı çalacağı gibi, cebinizi de yakacaktır.


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Erkek Çocuk Odaları