Alternatif Site Adreslerimiz:

Dekorasyonda Kırmızı Rengi

Sponsorlu Bağlantılar

 

Her alanda kendini belli eden bir renkten bahsedeceğiz bugün. Başlığımızda belirttiğimiz gibi kırmızı rengini ele alacağız. Kırmızı rengini dekorasyonun her alanında görmemiz kaçınılmaz. Oldukça canlı ve iştahlı görünümü ile kırmızı, beğenilen ve ev dekorasyonunun bir parçası haline gelen bir tondur.

kırmızı mutfak

İncelediğimiz örneklerde kırmızının mutfak, oturma odası, yatak odası, çocuk odalarında daha çok karşımıza çıktığına şahit olduk. Mutfaklarda genellikle dolaplarda tercih edildiğini görebiliriz. Parlak bir mutfak dolabı ile sunulduğunda oldukça ihtişamlı bir görünüm açığa çıkıyor. Oturma odalarında ise kırmızıyı daha çok koltuk takımlarında, aksesuarlarda, duvarın bir bölümünde görebiliriz.  Duvarların tamamını kırmızı ile kaplamak, burada uzun süre vakit geçirdiğinizden dolayı rahatsızlık verebilir. Daha ölçülü kullanmak en doğrusu olacaktır. Yatak odalarında da aynı şekilde aksesuarlarda, perdelerde, kullanılan mobilyalarda, duvarlarda rastlamamız mümkün. Bizi takip ediyorsanız biliyorsunuzdur ama bilmeyen arkadaşlarımız için unutmadan söylemek istiyorum. Yatak odalarında kullanılan kırmızı, çiftlerin daha canlı bir cinsel hayatının olmasına etkenmiş. Ne kadar doğru bilmiyorum ama tutkunun rengi olan kırmızının böyle bir etkisi olacağına inanıyorum. Oldukça sıcak ve çoşkulu bir ton olan kırmızı, çocuk odalarında da kullanıma uygun.

Sponsorlu Bağlantılar

kırmızı rengi

Kırmızı rengi nerede, nasıl kullanılır? Bu soruların cevabına örnekleri inceleyerek, ulaşabilirsiniz. Bu örnekler size yetmezse bile,  birkaç teknik ve detay kapabilirsiniz.

kırmızı mutfak

kırmızı yatak odası aksesuarları

Yatak odalarınızda kırmızı aksesuarlar ile hoş ve daha romantik ortam elde edebilirsiniz. 

kırmızı duvar

Kırmızı rengini duvarlarda kullanma düşüncesi sizi biraz korkutmuş olabilir. Bu korkunuzu ortadan kaldıracak bir örnek görüyoruz, yukarıda. Duvarda kullanılan kırmızı, beyaz berjer ve aksesuarlar ile mutheşem bir uyum içerisinde.

kırmızı bebek odası

Bebek odalarında kırmızı rengini dengeli bir biçimde kullanabilirsiniz. Bu örnekte görüldüğü gibi...

kırmızı çocuk odası

kırmızı banyo

kırmızı banyo dolabı

Yazımızın başında kırmızı rengine en çok rastladığımız yerleri belirtmiştik. Banyoların bu yerler arasında olmamasını, kırmızının Türk halkının banyolarına yabancı bir renk olmasına bağlıyorum. Bence kırmızı, banyo dolaplarında ayrı bir havaya sahip ve herkesin kullanması gerekli.

kırmızı oturma odası

Oturma odalarınızda da kırmızıya yer verebilirsiniz. Eğer sizi tedirgin ediyorsa kırmızı kullanımı, yukarıda yer alan örnekteki gibi ölçülü bir dağılım ile doğru sonuçlar yakalayabilirsiniz.

kırmızı rengi 


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Dekorasyonda Kırmızı Rengi