Alternatif Site Adreslerimiz:

İç Tasarım

Sponsorlu Bağlantılar

 

İç tasarım denildiğinde aklımıza genellikle ev dekorasyonu gelmektedir. Her hangi bir alanın iç tasarımı da olabilir bu; ama bayanlar tarafından aranan ev tasarım örnekleri, bu yazımızın hedef noktasını oluşturuyor. Çünkü iç tasarım bilindiği gibi kolay bir uygulama değildir. Renkler arasında ki geçişleri tutturmak, ev yapısına göre mobilyalar seçmek, hangi tarzın nerede uygun olacağına karar vermek; ve daha bir çok detay... Bu nedenle iç tasarım düzenini değiştirmek ya da sıfırdan bir evin iç tasarımını yapmak için örneklere ihtiyaç duyabilirsiniz. Gayet normal bir durum. Örneklere göz atarak hoşunuza giden tasarımları evinizde canlandırabilirsiniz. Tıpatıp aynısı olacak diye birşey yok; beğendiğiniz örneğe, eviniz tasarım olarak yakın ise daha memnun olacaksınızdır.

iç tasarım

Yaşam tarzınız nedir; klasik mi, yoksa modern mi? Hangisine daha tutkulu yaklaşıyorsanız, evinizin iç tasarımı ona yakın olmalı. Düşünsenize, evinizde kendinizi yabancı hissetmek istemezsiniz herhalde. Böyle bir durumla karşılaşmamak için doğru bir karar almalısınız. Kararınıza göre mobilyalarınızı, aksesuarlarınızı seçebilirsiniz. Daha doğal sevenlerimiz de var. Rustik evlerde bazı arkadaşlarımızın beğendiği örnekler arasında bulunuyor. Herşeyin yapaylığa adım adım yaklaştığı Dünya'da, doğal bir salonda keyif... Ayrı bir tutku olmalı, bu!

Sponsorlu Bağlantılar

klasik yatak odası dekorasyonu

Ev iç tasarımda renkler hakkında bilgi edinmek, mobilya seçimi kadar önemli. Işığı çok iyi almayan bir evde, koyu tonları tercih etmek yanlış olacaktır. Birkaç örnekle renklerle ilgili de bilgi edinmenizi istiyorum. Çok sıcak kanlıysanız ve evinizde de bu sıcaklığı görmek istiyorsanız, daha canlı ve pozitif duygular verecek tonlar kullanabilirsiniz. Kırmızı, turuncu, sarı gibi tonlar size en yakın olanıdır. "Ben evimde daha doğal ve ferah bir renk düzeninin olmasını istiyorum." diyorsanız yeşil ve mavi tonlarına yönebilirsiniz. Kolay uyum sağlayan renkleri de merak etmiş olmalısınız.. Gri, bej, kahverengi, beyaz vb. tonlar diğer renklere daha kolay ayak uydurmakta.

ev iç tasarım

İç tasarım da artık modern evler, klasik evlere oranla açık ara önde gibi. Minimalist bir yatak odası örneği, bu önde olmanın nedenini açıklıyordur sizlere. Yorgunluğunuzu atabileceğiniz, güne daha zinde başlayacağınız bu yatak odası dekorasyonundan ilham alabilirsiniz.

yeşil genç odası dekorasyonu

Onların ders çalışırken ve birşeyler ile uğraşırken daha verimli olduklarını görmek, size kesinlikle iyi gelecektir. Bu verimliliği arttırmak için, çocuk odalarında soluk renkler yerine canlı ve ferah tonlar kullanılabilir. Görüldüğü gibi, duvarlarda ve mobilyalarda bu renkleri görebiliriz.

iç tasarım modelleri

Modern yatak odaları ne kadar güzelse, klasik çizgilerle tasarlanan yatak odaları da bir o kadar güzel. Klasik bir yatak başlığı, aksesuarlar, perdeler... Herşey bir bütün içinde bulunuyor. 

turkuaz yatak odası

yeşil banyo dolapları

Yeşilin doğa ile iç içe olması, kullanıldığı yerlerde doğadan izlenimler taşıyor. Yeşil tonları kaplanan bir banyo dolabı satın alabilirsiniz. Yeşil ile birlikte ahşap tonları ve beyazı da unutmayın! Örnekte görüldüğü gibi banyo duvarlarınızı uygulaması kolay, ağaç dalı figürlü duvar stickerları ile süsleyebilirsiniz. Yeşilin anlam ve önemine daha yakın olacaktır, böylece.

ebeveyn banyo dekorasyonu

Daha mahrem bir alan, ebevy banyoları... Başkalarının burayı görmesi önemli değil, siz içerideyken kendinizi daha rahat hissetmek istemez misiniz? Bu örnekten birşeyler kapabileceğinizi umuyorum.

yeşil mutfak duvarları

yanlış yatak odası dekorasyonu

Bu iç tasarım örneği size ne ifade ediyor. Ben ne hissettiğimi belirmek istiyorum. İlk bakışta çok hoş gözüküyordu. Biraz zaman geçtikten sonra beni rahatsız etmeye başladı, bu görüntü. Nedeni belli gibi, çok kalabalık ve karışık. Her renkten bir tutam kullanılmış. Kimi yerde parlak, kimi yerde ise daha mat renkler kullanılmış. Ayrıca her yerde gördüğüm hareketliliği beyaz duvarlar bile kurtaramamış. 

modern çalışma odası

Sarı renginden yazımızın başında bahsetmiştik. Daha sıcak ve pozitif alanlar, sarı tonunu ölçülü kullanarak oluşturabilirsiniz. Tüm duvarlarda, dolaplarda sarı renginin kullanıldığını hayal edin. Çok yanlış bir kullanım olurdu. 

ev iç tasarımı

duvar niş

Duvarlarınızı, duvar nişi ile değerlendirebilirsiniz. Örnek iç tasarım resminde gördüğümüz gibi, duvarlar dekoratif bir raf haline dönüştürülmüş. Şu bilgiyi verelim hemen. Ufak bir salonunuz varsa, duvar nişlerinin iç kısımları aynalar ile kaplanabilir. Bu aynalar sayesinde salonunuz daha genişmiş izlenimi uyandıracak.

modern fonksiyonlu mobilyalar

Neredeyse tüm ev dekorasyonu ile ilgili olan yazılarımızda bahsetmişizdir, fonksiyonlu mobilyalardan. Gördüğümüz bu sehpa modeli, o fonksiyonlu ürünlerden. İhtiyaç anında ufak parçalara bölünüyor, kullanılmadığında ise ortada buluşarak dekoratif bir görünüm oluşturuyorlar. 

minimalist ev dekorasyonu


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon İç Tasarım