1+1 (bir artı bir) Ev Dekorasyonu Modelleri

1+1 (bir artı bir) Ev Dekorasyonu Modelleri

Çocuksuz çiftler, arkadaşlar ya da tek başına yaşayanlar için ideal bir yaşam alanı sunan 1+1 evler, diğer evlere göre daha küçük olduğundan, ortamdan maksimum verim alabileceğiniz, kullanışlı, rahat ve konforlu bir alan yaratmalısınız. Peki, 1+1 ev dekorasyonu modelleri arasında hangi tasarımlar öne çıkıyor? Bir yatak odası ve oturma odası alanı ile tasarlanan bir oda bir salon evlerde genellikle Amerikan mutfaklar yer alıyor.

Hem kullanışlı hem de pratik bir alan sağlayan Amerikan mutfaklar, stüdyo daire ya da 1+1 daire gibi küçük evlerde rahat bir kullanım yaratıyor. Küçük bir eviniz varsa, öncelikle yaşadığınız alanı minimal detaylar ile maksimum verim alacak şekilde değerlendirmelisiniz. Depolama seçeneği sunan koltuklar, gömme dolaplar, açılıp kapanır masalar, televizyon üniteleri gibi hem yerden tasarruf edebileceğiniz hem de modern seçenekler sunan eşyalar ile doğru bir 1+1 ev dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

bir artı bir ev dekorasyonu

Devamını oku: 1+1 (bir artı bir) Ev Dekorasyonu Modelleri

Palet Koltuk Modelleri ve Palet Koltuk Yapımı

Palet Koltuk Modelleri ve Palet Koltuk Yapımı
Palet koltuklar, hem iç hem dış mekanda son dönemde sıkça karşılaştığımız ürünler. El yapımı olması, pratik ve kolay bir şekilde yapılması, ekonomik olması ve modern görüntüsü gibi birçok avantajı ile birçok evde karşımıza çıkan palet koltuk modelleri, üzerindeki minderler ile çok daha rahat ve modern bir görünüme kavuşuyor. Ev dekorasyonunda farklı ürünleri değerlendirmeyi seviyorsanız, paletleri mutlaka kullanmanızı öneriyoruz.

Yaratıcı fikirler ile paletlerden birçok farklı dekorasyon ürünü yapabilirsiniz. Aralarında en popüler olan ise üst üste getirilen paletlerle evin herhangi bir alanı için tasarlanan palet oturma grupları. Peki, palet koltuk yapımı için nelere ihtiyacınız var? Bu konuda yapabileceğiniz birçok farklı model seçeneği var. İsterseniz oturma odanız için ikili koltuk; camın önünde bir okuma köşesi, balkonda bir sedir, bahçede modern bir oturma köşesi yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ihtiyacınız olan boyutlarda farklı paletler satın almak. Buna ek olarak vidalara, ahşap boyalarına, matkaba ve isteğe bağlı olarak gezer ayaklara ihtiyacınız olabilir. Genellikle 1 metre boyunda olan paletleri, yan yana birleştirip üstlerine de birer kat ilave ettiğinizde, ideal ölçülerde palet koltuk elde edebilirsiniz.

palet koltuk modelleri

Devamını oku: Palet Koltuk Modelleri ve Palet Koltuk Yapımı

Paletlerden Oturma Grubu

Palet kullanımı dekorasyon dünyasında artık oldukça moda. Özellikle bahçe oturma grupları, salon ya da dış mekan sehpaları, camın önüne yapılan sedir tasarımı gibi evinizin her köşesinde paletleri değerlendirerek farklı ve yeni mekanlar yaratabilirsiniz. Paletlerden oturma grubu için örnek alabileceğiniz birçok fotoğrafı internette bulabilirsiniz. Dilerseniz aynı renkte kullanabilir, dilerseniz de paletleri sprey ya da fırça yardımı ile boyayarak çok farklı görünümlere kavuşturabilirsiniz.

beyaz palet oturma grubu

Devamını oku: Paletlerden Oturma Grubu

Krem Yatak Odası Modelleri

Ev dekorasyonunda, özellikle yatak odası dekorasyonunda tercihini açık renklerden yana kullananlardansanız, krem yatak odası modelleri tam size göre. Hem göz yormayan hem de modern ve sade görüntüsü ile göze hitap eden bu renk mobilyaları, özellikle küçük mekanlar için öneriyoruz. Küçük ya da dar bir yatak odanız varsa, mekanı daha geniş göstermek için krem rengi gibi açık ve göz yormayan renkleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Hem modern hem de sade görüntüsü ile yatak odası dekorasyonu renk seçiminde ilk sıralarda yer alan krem rengini siz de yatak odanızda kullanabilirsiniz. Özellikle mobilyalarda krem rengi oldukça kullanışlı ve mekana ferah bir hava katıyor. Küçük bir yatak odanız varsa, mobilya ve duvarların renk seçiminde tercihinizi krem rengi gibi açık renklerden yana kullanmalısınız. Böylece oda daha ferah ve geniş bir görünüme kavuşacak. Hemen her mobilya mağazasında bulabileceğiniz krem yatak odası modelleri arasında farklı tasarım ve model seçenekleri bulabilirsiniz.

krem yatak odası mobilyaları

Devamını oku: Krem Yatak Odası Modelleri

Eskitme Yatak Odası Modelleri

Yatak odası dekorasyon trendlerinde modern tasarımların yanı sıra, klasik ve avangart tasarımlar da dikkat çekiyor. Mekana daha klasik, yaşanmış ve şık bir görünüm kazandıran eskitme mobilyalar, yatak odası ürünlerinde de karşımıza çıkıyor. Yatak başı, makaj aynası, komodin ve gardıropta tercih ederek odada bir bütün oluşturabileceğiniz eskitme yatak odası modelleri ile yaşadığınız alanlarda yenilikler yaratın.

Avangart yatak odası takımları arasında yer alan eskitme yatak odası modelleri arasında özellikle kahverengi ve krem rengi modeller öne çıkıyor. Klasik ve avangart mobilyada vazgeçilmez bir renk olan kahverengi, eskitme mobilyalarda en çok tercih edilen renklerden. Ayrıca eskitme tarzı, krem renginde de kendini belirgin bir şekilde gösteriyor. Genellikle oymalı gibi avangart yatak başlıkları ile birlikte kullanılan eskitme detayı, ev dekorasyonunda klasik mobilyalardan hoşlananların tercihi oluyor.

klasik beyaz eskitme yatak odası modelleri

Devamını oku: Eskitme Yatak Odası Modelleri

3 Boyutlu Halı Modelleri

3 Boyutlu Halı Modelleri

Evin her alanında yenilik yaratmak için kullanabileceğiniz 3 boyutlu halı modelleri, fotoğraf baskılı modelleri ile dekorasyon dünyasında ön plana çıkıyor. Salon ve oturma odasında kullanılan grafik baskıların yanı sıra, genç odaları ve çocuk odalarında kullanılan şehir ya da bir ünlünün fotoğrafı ile 3 boyutlu halı modelleri arasında çok farklı seçenekler de bulmak mümkün.

Bir halı dekorasyonu ne kadar değiştirebilir? Demeyin. Salondaki beyaz oturma grubunuzdan sıkıldınız mı? Baskılı, üç boyutlu bir halı ile mekanda nasıl bir değişiklik yarattığınızı gözlerinizle görün. Aynı şekilde mutfak, oturma odası, yatak odası ya da çocuk odalarında da 3 boyutlu halı modelleriile tek dokunuşla farklılık yaratabilirsiniz. Hem şık, hem modern hem de kaliteli tasarımları ile halı modelleri arasında öne çıkan bu üç boyutlu halılarda dilerseniz özel tasarım ürünler de yaptırabilirsiniz.

3d halı modelleri

Devamını oku: 3 Boyutlu Halı Modelleri

Yatak Odası Ne Renk Olmalı?

Yatak Odası Ne Renk Olmalı?

Yatak odası dekorasyonunuzda değişiklik yapmaya karar verdiyseniz, her detayın önemli olduğunu unutmayın. Mobilya ve ürün seçimi kadar önemli olan bir diğer şey de yatak odasında tercih edilen renklerdir. Klasik, modern, bohem ya da pop art tarzda bir yatak odası dekorasyonu için kullanacağınız renkler de değişiklik gösterecektir. Peki, yatak odası ne renk olmalı? Yatak odasına açık renkler mi koyu renkler mi yoksa canlı renkler mi hakim olmalı? Aslına bakarsanız yatak odanızda kullanacağınız renk ve renk kombinleri tamamen sizin zevkinize kalmış.

yatak odası ne renk olmalı

Devamını oku: Yatak Odası Ne Renk Olmalı?

Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon