Alternatif Site Adreslerimiz:

Eski Lastikten Süs Havuzu Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

 

Eski Lastikten Süs Havuzu Nasıl Yapılır?

Kullanmadığımız, eski ürünleri çöpe atmak, onların artık işe yaramadığını düşünmek oldukça gerilerde kaldı. İç ve dış mekan dekorasyonunda, kullanmadığınız ürünleri çok daha farklı işlevlerde kullanabilirsiniz. Bahçe sehpası, salıncak hatta koltuk yapabileceğiniz eski araba lastiklerini; bahçenizi renklendirecek bir süs havuzuna da dönüştürebilirsiniz. Özellikle traktör lastikleri bu iş için biçilmiş kaftan. Küçük lastiklerden de yapabilirsiniz tabi ama büyük ve eski lastikten süs havuzu yapımı daha kolay olacak. Bu durumda eski eşyalarınızı atmadan önce iki kez düşünmenizi öneriyoruz. Peki, eski lastikten süs havuzu nasıl yapılır?

Bahçenizin toprağını kazdıktan ve lastik için yeterli alan kazdığınızdan emin olduktan sonra lastiği toprağa koyduktan sonra içerisine bir miktar toprak atın ve ardından lastiği plastik malzeme ile kaplayın. Şimdi lastiğin kenarlarını yeniden toprak ile kaplayabilirsiniz. Artık eski lastikten yaptığınız plastik havuzunuzun içini su ile doldurma zamanı. Bunun için musluktan hortum uzatmak işinizi kolaylaştıracak.

Sponsorlu Bağlantılar

eski traktör lastiğinden süs havuzu

Süs havuzunuzu su ile doldurduktan sonra etrafını çiçeklerle süsleyebilir, süs havuzuna oyuncak ördek koyarak eğlenceli bir görünüm yaratabilirsiniz. Zor gibi görünse de, aslında oldukça kolay ve pratik olan eski lastikten süs havuzu yapımının maliyeti de oldukça düşüktür. Eğer eski bir lastiğiniz yoksa ya da lastikleriniz böyle bir havuz için küçükse, kendinize eski bir traktör lastiği alabilirsiniz. Eski bir traktör lastiğinin maliyeti de oldukça düşüktür.

Anlatımımız size yeterli gelmediyse sosyal medyadan derlediğimiz eski lastikten süs havuzu örnek modellerini inceleyerek kendinize fikirler oluşturabilirsiniz. Suyu tahliye etme ve devir daim yaptırmayı unutmayın. Çünkü uzun süre bekleyen süs havuzunun suyu kötü kokuya ve sineklere neden olabilir. Bu konuda dikkat etmenizi öneriyoruz.

eski lastikten süs havuzu

eski lastikten süs havuzu yapımı


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Dekorasyon Bilgileri Eski Lastikten Süs Havuzu Nasıl Yapılır?