Alternatif Site Adreslerimiz:

Oturma Odası Dekorasyonu İçin İpuçları

Sponsorlu Bağlantılar

 

Oturma Odası Dekorasyonu İçin İpuçları

Evin en uğrak alanı ve en çok kullanılan odalarından biridir, oturma odası. Bu sebepledir ki, oturma odası dekorasyonu şıklığı ile göz kamaştırmalı, dinlendirmeli, ferah olmalı ve yeterli seviye de kullanışlı olmalıdır. Bu özellikleri taşıyan bir oturma odası dekorasyonu için detayları ve ipuçlarını atlamamanız gerekir. İşte oturma odası dekorasyonu için o ipuçları:

oturma odası dekorasyon ipuçları

1- Oturma odası için hangi dekorasyon tarzı seçilmeli?

Sponsorlu Bağlantılar

İlk başta tabii ki zevklerinizi göz ardı etmemelisiniz. Şuan moda olan bir dekorasyon tarzı, sizin içinize sinmeyecek bir oturma odası oluşturmasına neden olabilir. Bu nedenledir ki öncelikle beğendiğiniz dekorasyonlar üzerinde yoğunlaşmalısınız. Son dönemde modern dekorasyon tarzlarının yoğunlaştığını görsek de, bir eskiye dönüş olduğunu da görebilmekteyiz. Retro, vintage, country tarzına da oturma odası dekorasyonlarına da sıkça rastlamaktayız. Ama şuna dikkat edin: eğer devamlı değişikliğe gidemeyecek ve uzun süre bu oturma odasını olduğu gibi kullanacaksanız sizi boğmayacak ve ferahlık sağlayacak olan modern ya da minimal tarzdan yana tercih yapabilirsiniz.

2- Oturma odasında renk seçimi

Renkler oturma odasının dekorasyon tarzına şekilleneceği gibi evin aldığı ışığa ve büyüklüğüne göre de şekillenecektir. Önce şuna dikkat edin: eğer eviniz yeterli seviyede ışık almıyor ve karanlık duruyorsa, açık renkleri duvarlarınızda kullanın. Yoğun bir şekilde açık renkler kullanın ve denge sağlaması adına da ufak ev eşyalarında koyu renkleri tercih edin. Eğer oturma odanız küçük ise de açık renkli seçimler yapın. Çünkü koyu renk seçimi, oturma odasını olduğundan daha küçük gösterecektir. Bu detayın üstünde durmalısınız! Vintage, country gibi Fransız esintili bir dekorasyon tarzı için soft renkleri tercih edebilirsiniz. Modern ve minimal tarz için ise parlak renkli detaylardan faydalanabilirsiniz.

3- Oturma odası için mobilya seçimi

Mobilya seçimi sizi kral da yapabilir, rezil de. Tabir-i caizse aynen bu şekildedir. Çünkü mobilyalar yorucu ve kullanışsız bir oturma odasına da neden olabileceği gibi oldukça şık ve kullanışlı bir alan da tasarlatabilir. Mobilya seçimi yaparken son dönemin en çok satılan, modüler mobilyalarından tercih etmelisiniz. Yeri geldiğinde size fazladan yeri sağlayacak, yeri geldiğinde katlanarak küçülecek ve geniş bir alan açacak... Mobilya seçerken, ürünün kalitesine de dikkat etmelisiniz. İnternet üzerinden araştırma yapıyorsanız, ürünün aldığı kullanıcı yorumlarına bir o kadar dikkat etmeniz, size fikir verecektir. Ayrıca ucuza kaçmaktan ziyade, hesaplı ve sizi uzun yıllar götürebilecek seçimler yapmalısınız.

oturma odası ipuçları

küçük oturma odası dekorasyonu ipuçları

oturma odası


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Dekorasyon Bilgileri Oturma Odası Dekorasyonu İçin İpuçları