Alternatif Site Adreslerimiz:

Mürdüm Rengi Ev Dekorasyonunun Her Yerinde

Sponsorlu Bağlantılar

 

Bayanların özellikle tercih ettiği ve beğendiği bir renk olan mürdüm rengi, hayatımızın her alanında görebileceğimiz bir renktir. Mesela elbiselerde, aksesuarlarda, rujlarda, ayakkabılarda, ev dekorasyonunda, mobilyalarda ve daha aklımıza gelmeyen birçok alanda mürdüm rengi ile karşılaşmak kaçınılmazdır.

Davetkar yapısı, albenisi ve etkileyici sunumu ile mürdüm rengi çok fazla kullanılmaktadır ve kullanılmaya devam etmektedir. Peki mürdüm rengi nereden gelmekte? Çoğu kişi biliyor olmalı ama yine de söyleyelim. Mürdüm rengi, mürdüm eriğinden gelen bir renktir. Moru andıran yapısı ile zengin bir renk olan mürdüm rengi açık ve daha koyu tonlarda karşımıza gelebilmektedir.

mürdüm rengi dekorasyon

Sponsorlu Bağlantılar

Her alanda olduğu gibi ev dekorasyonunda da mürdüm rengi kadınlar tarafından ilgi ile takip edilmekte ve sıkça kullanılmaktadır. Dekorasyona baktığımız zaman mürdüm rengini nerelerde görebiliriz? Mesela koltuk takımlarında ve mutfak dolaplarında mürdüm rengi ile rahatlıkla karşılaşabiliriz. Yine duvarlarda seçilen bir renktir, mürdüm rengi. Işık almayan yerler için uygun olmayan mürdüm rengi, ufak serpiştirmeler ile de kullanılabilir. Farklı renk tonları ile kombine edilebilir. Açık renkler ile kombine edildiği vakit, çok daha hoş etki uyandırmaktadır.

Mürdüm rengi mutfak dolapları, koltuk grupları dışında yatak odası takımlarında da kullanılmaktadır. Hatta çeşitli mobilyalarda, televizyon ünitelerinde, banyo dolaplarında mürdüm rengi ile karşılaşılabilir.

Her rengin insan üzerinde etkileri olduğunu belirtiştik ya hani, peki mürdüm rengi insan üzerinde nasıl etkilere sahip? Mürdüm rengi asaleti, ihtişamı temsil eder. Sakinleştirici özelliği de bulunmaktadır. Hayal gücünü arttıran mürdüm rengi, ilham vermektedir.

mürdüm rengi ev dekorasyonu

mürdüm rengi

mürdüm rengi ev dekorasyonu


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Dekorasyon Bilgileri Mürdüm Rengi Ev Dekorasyonunun Her Yerinde