Alternatif Site Adreslerimiz:

Modern Duvar Kağıtları

Sponsorlu Bağlantılar

 

Duvarlar, girdiğimiz mekanlarda en çok dikkati çeken ve mekanın atmosferini değiştiren önemli unsurlardandır. Kolay silinebilen, duvarda iz bırakmayan ve neme dayanıklı modern duvar kağıtları tasarımları gün geçtikçe artmakta ve daha çok tercih edilmektedir. 90'lı yıllarda hayatımıza giren ve daha çok klasik evlerde görmeye alışkın olduğumuz duvar kağıtları, günümüzde klasik çizgisini aşmış, kendini yenilemiş ve modern bir çizgi oluşturarak evlerimizde tekrar yerini almıştır. Duvar kağıtlarının bu muhteşem modern tasarımları, duvar boyalarının da pabucunu dama atmış görünüyor.

Duvar kağıdı seçimi yaparken dikkat etmek gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan bir kaç tane örnek vermek gerekirse: düz, boydan duvar kağıtlarındansa, duvarda dokulu ve kendinden desenli duvar kağıdı kullanmanız, odada pahalı mobilyalar ya da çok fazla aksesuar kullanmadan da odanın özel bir görünüm kazanmasını sağlar. Koyu renkli duvar kağıtları kullanmak istiyorsanız eğer, kullanılacak olan mobilyaların daha sade ve duvar kağıdına göre daha açık tonlarda olması gerekmektedir. Duvar kağıdında eğer özel desenli ve çok renkli bir model seçtiyseniz, yer döşemelerinde açık ve düz modelleri tercih etmeniz tavsiye edilmektedir. Bu sayede odanızın çok kalabalık ve dar görünmesi engellenmiş olur.

modern sade duvar kağıtları

Sponsorlu Bağlantılar

DUVAR KAĞIDI UYGULAMASIYLA İLGİLİ GENEL BİLGİLER

Uygulama yapılacak olan duvar pürüzsüz olmalıdır. Çimento veya alçı sıva yapılmışsa, saten sıva ile zemin düzeltilip zımpara ile duvar pürüzsüzleştirilmelidir. Kağıdın kesimleri uygulama ölçüsünden 10 cm fazla kesilmelidir. Diğer kesilecek olan parçalar, bir önceki parçayla modelleri aynı gelecek şekilde birleştirilmelidir. Duvar kağıdını yapıştırmak için kullanılan yapıştırıcı birinci sınıf bir yapıştırıcı olmalıdır. Yoksa kısa süre içerisinde duvarda potluklar oluşur ve görsel anlamda sıkıntılar doğurabilir. Yapıştırıcıyı duvar kağıdının arkasına sürerek iki uç birbirine gelecek şekilde katlanır ve 5 dakika yumuşaması için bekletilir. Sonra doğrudan modern duvar kağıtları duvara monte edilebilir.

BAKIM VE TEMİZLİĞİ

Bol deterjan ve soğuk su ile temizliğinin yapılması gerekmektedir. Fakat sıcak veya ılık su kesinlikle kullanılmamalıdır. Çünkü duvar kağıdında yıpranmalar, erimeler veya aşınmalar görülebilir. bu nedenle soğuk su ile temizlemek gerekmektedir.

Genel bilgileri verdikten sonra modern duvar kağıtları üzerinde detaylı bir inceleme yapabilirsiniz. İşte o modern duvar kağıtları:

modern duvar kağıtları

modern duvar kağıtları modelleri

yatak odası modern duvar kağıtları

modern duvar kağıtları

duvar kağıtları

modern duvar kağıdı

modern duvar kağıdı modelleri

duvar kağıtları


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Dekorasyon Bilgileri Modern Duvar Kağıtları