Alternatif Site Adreslerimiz:

Duvar Renkleri

Sponsorlu Bağlantılar

 

Hayalinizdeki evi tasarlamak artık eskisi kadar zor değil. Evinizin canlı durmasını, ferah ve huzur veren bir tasarıma sahip olmasını herkes ister. Bu nedenle duvar renkleri  tasarım işinde en önemli faktörlerden birini oluşturmakta. Bir evin dekorasyon düzenini yapmaya karar verdiyseniz yapacaklarınızı planlamalı, ardından duvarlarda kullanılacak rengi seçerek devam etmelisiniz. Genellikle duvarlarda kullanılan renkler arasında daha sade ve açık tonlar yer alıyor. Tabii ki sadece açık tonlar değil; canlı, rengarenk, hatta koyu renklerin tercih edildiği evlerde görmek mümkün. Evinizin aydınlatma düzeni, aldığı ışık, mobilyalarlar ile olan uyum sağlanmışsa korkulacak bir şey yok zaten. Dilediğiniz tonu seçmekte özgürsünüz.

duvar renkleri

Duvar renkleri, dekorasyonun en temel taşlarındandır. Bu nedenle oldukça fazla önem verilir, duvar renkleri arasından seçime. Hareketli mekanlar yaratmak isteyenler renklerin canlılığından faydalanmakta. Diğer renklerle uyumunu da göze alınmakta, tabii. Kırmızı, mor, yeşil... Aklınıza gelebilecek kullanması biraz ürkütücü canlı ve farklı tonlar, ev sahiplerinin bu sıralar kullandıkları arasında. 

Sponsorlu Bağlantılar

mor duvar renkleri

Birazda renklerin özelliklerinden bahsedelim. İlk başta mor tonunu ele alalım. Git gide cazip olmaya başlayan bir duvar rengi. Yalnız güçlü bir ton olduğundan, kullanılması da bir o kadar zordur. Bu ton içinde çok fazla çeşit bulunmadığından dolayı, elde edilecek uyum içinde biraz uğraşmanız gerekli. Mor rengini bir evin tüm duvarlarında değil de, sadece bir bölümünde kullanabilirsiniz. Sıkılabileceğiniz bir renk olduğundan, tüm duvarlarda bu tona yer vermek yanlış olacaktır. Duvarlarda devamlı kullanılan kahverengi tonu ile devam edelim. Doğa ile iç içe bir renk. Modern ve klasik tarzda tasarlanan evlere uyumlu. Kahverenginin farklı tonları ile oluşturulan geniş bir renk skalası bulunmakta. Bu da duvar renkleri arasında seçim yaparkan işinizi kolaylaştıracak. Tüm renklerle kolay bir şekilde kaynaşan bir renkten bahsedeceğim şimdi, gri renk... Dengeleyici bir renk olan gri; mobilyalarınız, aksesuarlarınız ile çok kolay bir uyum sağlayacaktır. Bu özelliği onun en çok tercih edilme nedeni. Daha sıcak ve daha canlı... Merak ettiniz sanıyorum. Bu sıcak ve canlı renk kırmızıdan başkası değil. Tutkunun rengi olan kırmızı oturma odalarında, yatak odalarında, çocuk odalarında kullanılabilir. Sımsıcak alanlar elde etmeniz için kırmızı çok ideal. Son olarak yeşil ile ilgili birşeyler söylemek istiyorum. Yeşil doğayı simgelediğinden dolayı daha doğal ve ferah görünüm elde etmek isteyenler, evlerinde yeşilin tonlarına yer verebilir. Daha hoş ve gerçekci görünüm için pastel tonlarına yönelmek, doğru sonuçlar ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. 

kırmızı çocuk odası duvarı

yeşil duvar

yeşil mutfak duvarı

turuncu duvar

duvar renkleri

sarı mutfak

duvar rengi


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Dekorasyon Bilgileri Duvar Renkleri