Alternatif Site Adreslerimiz:

Gri Renk

Sponsorlu Bağlantılar

 

Dekorasyona başlamadan önce, dekore edilecek olan yerin hangi renge uygun olduğuna karar verildikten sonra eşyalar alınır. Bu eşyalarda aynı şekilde dekorasyon sırasında kullanılan renk ile uyumlu olmalıdır. Evimizi, iş yerimizi veya dekorasyon yaptıracağınız bir yer için öncelikli olarak renk seçmek şarttır. Genel olarak seçilen renk tonları ise beyaz ve gri renk tonlarıdır.

Dekorasyon yaptırdığınız yer için seçeceğiniz renk çok önemlidir. Yanlış alınabilecek kararlar, dekorasyon için yapacağınız planlamayı ilk aşamada bitirmiş olacaktır. Renk seçimi yaparken panik yapmak veya aceleci davranmak size tamamıyla zarar getirecektir. Ayrıca gri renk tonunu seçmeden önce mutlaka dekorasyon yapacağınız yerin mimarisine, aydınlatmasına ve mekanın kullanım alanını göz önünde bulundurun. Eğer her seçenek sizin için uyuyor ise gri renk tonu sizin için harika bir seçim olacaktır. “Duvar boyası hangi renk olur?”, “hangi renklerde halı seçmeliyiz?” gibi onlarca soru kafanızın içinde geziniyorken, siz sağlam bir kombine yapabileceğiniz tasarım için en uygun rengi bulmalısınız.

gri renk dekorasyon

Sponsorlu Bağlantılar

Gri renkler genelde her türlü dekorasyona hitap eden bir tondur. Bu renk siyah ve beyaz renklerin karışımından oluşan nötr bir renk olduğu için, seçimini yaptığını ortamı oldukça ferah ve rahatlatıcı gösterecektir. Karmaşık görüntüyü az da olsa ortadan kaldıran gri renk tonu oldukça sevilmekte ve insanlar tarafından en çok tercih edilen renk tonları arasında yer almaktadır. Gri renk genellikle  sarı, yeşil, kırmızı, mercan, mavi, ahşap tonu gibi renklerle uyumludur. Canlı renklerle de bir o kadar uyumlu durmakta, göze hoş gelmektedir. Yapacağınız dekorasyonda bu renkleri kullanmanız, dekore ettiğiniz alandaki renk tonlarının göze batmamasını sağlar. Genel olarak gri tonlar oturma odası ve yemek odaları için kullanılır. Bu tonun verdiği enerji,  insanları psikolojik da olarak etkilemektedir.

gri renk

Açık gri tonu ile ferah ve dinlendirici alanlar oluşturabilirsiniz. Koyu gri tonuna yerine açık gri tonları duvarlarda tercih edilmeli. Aksesuarlarınızda, mobilyalarınızda canlı tonlar kullanarak doğru seçimler yapabilirsiniz.

gri renk duvar

gri oturma odası

gri mutfak

Mutfak duvarlarında, mutfak dolaplarında ve bazı ufak detaylarda yine gri rengi bulunabilir.

gri salon

gri yatak odası dekorasyonu

Bu örnekte size yapılan yanlıştan bahsedeceğim. Dikkat ettiyseniz eğer, yatak odasının ne kadar karanlık ve boğucu bir havası olduğunu farketmişsinizdir. Her alanda gri rengi kullanmak yerine sadece duvarlarda, perdelerde kullanım daha doğru...

gri renk


Facebook üzerinden takip et!