Alternatif Site Adreslerimiz:

Makale

Yönetici Mobilyalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sponsorlu Bağlantılar

 

Büro mobilyalarını seçerken ortamın büyüklüğü veya küçüklüğü, çalışanların sınırları iyi bilinmelidir. Çalışma alanının dizaynı çalışanların motivasyonu üzerinde etkilidir. Ortamın dizaynı ne kadar ferah ise çalışanlar kendilerini o kadar ait hissedeceklerdir. Bazı çalışma alanları küçük iken bazı çalışma alanları kullanışsız ve büyüktür. Bu sebepten dolayı bu alan yeterince iyi değerlendirilememektedir. Kullanışsız alanların ve küçük alanların çalışan bireyler tarafından daha etkin bir şekilde kullanılması için mevcut alanın kullanılabilirlik seviyesi üzerinde değişiklikler yapılmaktadır. Büronun daha geniş durması için ve büroya giren bireylerin bu alanda uzun süre sıkılmadan vakit geçirebilmelerini sağlamak için ofisin dizaynı çalışanların ve müşterilerin beklentilerine göre dizayn edilmelidir. Ofisin çalışma kesimi ne yönde ise ofiste yapılacak olan değişikliklerde o yönde olmalıdır. Eğer ofisin çalışma standardı müşteri temelli ise o alanın müşterilerin ortak zevk ve beklentilerine göre dizayn edilmesi gerekmektedir. Fakat ofisin çalışma alanı hizmeti dışarı sunmak ile ilgili bir şey ise o zaman ofisin dizaynı çalışanların zevk ve tercihlerine göre olmalıdır. Çünkü doğru dizayn iş verimini doğrudan etkilemektedir. Ortam ne kadar ferah ve konforlu dizayn edilmiş olursa çalışan bireyler o kadar rahat edecek ve kendilerini o ortama ait hissedeceklerdir. Aynı zamanda büro mobilyaları tercih edilirken, kullanacak olan kişilerin konumu da önem teşkil etmektedir. Her konuma seçilecek olan mobilya farklılık göstermektedir.

yönetici mobilyaları

Yönetici Mobilyalarının Diğer Mobilyalardan Farkı

Sponsorlu Bağlantılar

Bürolarda geçirilen uzun mesailer, yorucu toplantılar, yapılan projeler ve görüşmeler gibi daha birçok işlemin gerçekleştiği bu alanın beyni yöneticilerdir. Büro mobilyaları tasarlanırken üreticiler mobilyaların ergonomik yapıya sahip olmasına özen göstermelidirler. Ofislerde tercih edilen mobilyalar o ortamda çalışan bireylerin iş psikolojisini doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle ofislere mobilya seçerken bireylerin o çalışma alanında ki konumunu, ortak zevk ve tercihleri bilmeleri gerekmektedir. Çalışanların gün boyunca kendilerini daha rahat hissedecekleri, işlerini daha hızlı yapacakları ve mobilyaların mevcut rengi ile kendilerini ferahlık içinde hissedecekleri mobilyaları tercih etmek gerekmektedir. Bilinmesi gerekmektedir ki ofis mobilyaları yalnızca çalışanların veya müşterilerin göz zevklerine hitap etmesi için seçilmemekte aynı zamanda çalışan bireylerin ve ofiste rahat etmelerini sağlamak amacı ile seçilmektedir.

büro mobilyaları

Yönetici mobilyaları, makam mobilyalarının bir alt tercihi olarak yer almaktadır. Bu mobilyalar kıdem ve statü olarak direkt makam sahibine bağlı olan yönetici olarak nitelendirilen kişilerin odasında yer almaktadır. Yönetici mobilyaları içinde makam mobilyalarında olduğu gibi, yönetici masası, yönetici sehpası, etajer, dolap ve çekmece modülleri bulunmaktadır. Yönetici takımları piyasada en az 160, 180 ve 200cm lik çeşitler ile bulunmaktadır. Seçilecek olan yönetici mobilyaları arasından en önemli olanı yönetici koltuğudur. Doğru yönetici koltuğu ergonomi açısından en kaliteli olandır. Çünkü tüm gün masa başında olan yöneticilerin rahat etmeleri önemli faktördür.

yönetici büro mobilyaları


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa