Alternatif Site Adreslerimiz:

Makale

İş Yerleri İçin İdeal Çelik Personel Soyunma Dolapları

Sponsorlu Bağlantılar

 

İş yerlerinin adeta kurtarıcı ekipmanlarından dolan çelik personel soyunma dolapları ile ilgili küçük bir araştırma yapmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bu yazıda çelik personel soyunma dolabının ne olduğu ve ne işe yaradığını, personel dolabı modellerini ve özellikleri ile personel dolabı almadan önce nelere bakılacağını bulacaksınız.

Çelik personel soyunma dolabı nedir?

Otel, kafe, spor salonu, ofis, restorant, fabrika vb. yerler için hazırlanmış personelin özel kıyafet ve eşyalarını muhafaza edebileceği, oldukça pratik, yerden tasarruf sağlayan, kilit mekanizmasının bulunduğu dolaplardır.

Sponsorlu Bağlantılar

personel soyunma dolabı

Çelik personel soyunma dolabı temel amacı iş yerinde çalışan personelin eşyasının korunması ve ihtiyaç duyduğunda kolaylıkla eşyalarına ulaşmasıdır.

Çelik personel dolabı modelleri ve özellikleri

Çelik personel dolabı, tek kapılı, üst üste iki kapılı, üç kapılı, üst üste dört kapılı ve üst üste altı kapılı gibi modellere ayrılmaktadır. Bu modellerde yan yana modüllerden oluşturularak tasarlanıyor.

Çelik dosya dolabı için oluşturulmuş bu modeller, tamamen iş yerlerinin ihtiyaçları neticesinde oluşturulmuştur.

Bazı işletmelerde çalışan sayısı bir elin parmaklarını geçmezken bazı işletmelerde ise onlarca kişi çalışmaktadır. Bu durum personel için ayrılan alanın oldukça pratik ve doğru bir şekilde kullanılmasının gerekliliği ortaya koymaktadır. Bu noktada çelik personel dolaplarına bakıldığında üst üste kapılı modellerin olduğunu görmek mümkün. Böyle çelik personel dolapları yerden ziyadesiyle tasarruf sağladığı için oldukça fazla tercih edilmektedir.

Özellikle spor salonlarında ve SPA merkezlerinde kişilerin giyinip soyunması için yapılan alanlarda çelik personel dolapları çok ciddi bir ihtiyacı karşılamaktadır.

Bu ihtiyacı karşılarken çelik personel dolaplarının benzersiz kombinasyona sahip kilit sistemleri de yüksek güvenlik sağlamaktadır.

Çelik personel dolapları, standartlara uygun olarak ortalama 180 x 42 x 40 cm boyutlarında üretilmektedir. Eğer ihtiyaçlar büyükse daha büyük modeller ile bu ölçü oranı 200*100*40 cm kadar yükselebilmektedir.

Çelik personel dolapları genellikle gri renkte sunulsa da sipariş usülü ile bir alım gerçekleştirildiğinde dolaplar farklı renkte de üretilmektedir.

Dolaplar üretim esnasında el değmeden boyandığı ve elektrostatik toz boya ile 200 dereceye tabi tutulduğu için oldukça hijyenik ve sağlamdır.

soyunma dolabı

Çelik personel soyunma dolabı alırken nelere bakılır?

Çelik personel dolabı almadan önce bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Dikkat edilecek noktalar arasında firmaların ulusal ve uluslararası sertifikasyonlara sahip olup olmaması gelmektedir. Bu nokta birçok kullanıcı tarafından dikkate alınmıyor olsa da aslında uzun vadede çok önemli bir durumdur. Örneğin, çelik personel dolabı üretirken kanserojen boya kullanımı oldukça sıkıntılı bir durumdur. Böyle sorun ve sorunlarla karşılaşmamak adına TSE ve ISO gibi sertifikalara sahip ürünler dikkate alınmalıdır.

Personel soyunma dolabı almadan önce bakılacak diğer bir önemli nokta ise üründe kullanılan saç kalınlığıdır. Bu noktada kalite standardı olmayan firmalar saç kalınlığında hile yaparak ucuz ve kalitesiz ürün tasarlayabilmektedir. Tüketici saç kalınlığına şu şekilde dikkat etmelidir: Kalitesiz üretim yapan firmalar saç kalınlığını 0,5 mm kalınlığında tutmaktadır. Bu da eğilip bükülen birçok insan tarafından yıllarca kullanılarak kolayca yıpranan ürün ortaya çıkarmak anlamına gelir ki bu durum oldukça masraf çıkarmaktadır, hatta paranın uzun vadede çöpe atılmasıyla eş değerdir. Böyle bir durum yaşamak yerine 0,8 mm saç kalınlığına sahip çelik soyunma dolabı tercih edilerek oldukça sağlam ve pratik bir ürün tercihinde bulunmak mümkün. Bazı firmalar da bazı ürünlerinde 1,2 mm saç kalınlığına çıksa da bu durum çok fazla ağır ürün ortaya çıkardığı için tercih edilebilir değildir. Çünkü saç kalınlığı arttığı için personel dolabının ağırlığı da artmaktadır.

Çelik personel dolaplarında aranması gereken bir başja nitelik ise, kilit ve anahtar sistemidir. Soyunma dolaplarında benzersiz kombinasyonlu kilit sistemleri ile asma kilit alanlarının olmasına dikkat etmek gerekir.

Bir diğer durum spor salonu ve SPA merkezlerinde özellikle ihtiyaç duyulan çelik personel soyunma dolaplarında yeterli havalandırma kanallarının olması gerekir. Havalandırma kanalı yoksa veya ürüne yeterince eklenmediyse soyunma dolabı i��erisinde kalan eşyaların kokma problemi ortaya çıkabilir. Bu durum personel soyunma dolaplarında yeterli miktarda havalandırma kanalı olması gerektiğini ortaya koymaktadır. Personel dolaplarının kullanışlığını artıracak raf sistemlerinin olması gerekir. Eğer raf ve askılık sistemlerinin çelik soyunma dolabı içerisine uygun yere ve alana konumlandırılabilirse çok kullanışlı bir ürün ortaya çıkarmak mümkün olur.

çelik soyunma dolabı

 

Çelik personel dolabı fiyatları

Çelik personel dolapları tek kapılı, çift kapılı, üç kapılı ve dört kapılı gibi kapı sayılarına göre modüllere ayrılmaktadır. Bu en çok fiyatları etkilemektedir.

Tek kapılı ortalama bir çelik personel dolabı fiyatı, en düşük 250 Türk Lirası’ndan başlamaktadır. Yan yana eklenen modüller yardımıyla daha fazla kişiye hitap eden ürünler de bu noktada seçilebilir fakat her eklenen modülün fiyat farkını artıracağı unutulmamalıdır.

personel soyunma dolabı

Çelik personel soyunma dolabı nereden alınır?

Çelik personel soyunma dolabı satın almak için öncelikle araştırma yapmanızı öneriyorum. Hem ürün özellikleri arasındaki farklar hem de fiyatlardaki farklılıklar personel dolabı için araştırma yapmayı gerektiriyor.

Piyasada çelik personel dolabı satışı yapan hem üretici konumunda hem de pazarlama noktasında birçok firma bulunuyor. Tabii ki, bu firmalar arasında güvenilirliği onaylanmış firma sayısı bir elin parmaklarıyla sınırlı kalıyor.

Çelik personel soyunma dolabı satın almadan önce ihtiyaçların belirlenmesiyle ortaya çıkan sonuçlara göre doğru firmalara ulaşmak önemli.

Her firma istediğiniz her ürünü karşılar nitelikte olmayabiliyor. Örnek vermek gerekirse, siz personel dolabının kırmızı metalik renkte olmasını isteyebilirsiniz, ancak firmanın böyle bir üretim kapasitesi ve şekli olmayabilir.

Bir başka örnek verecek olursak, son dönemde dilimize giren “merdiven altı üretim” modelini benimsemiş firma bile denilemeyecek şahısların ürettiği personel dolapları da piyasada yer alıyor.  Bu noktada çelik personel dolabı için bir bütçe ayrıldıysa bu tarz üretimlerden uzak durulması gerekiyor.

Çelik personel dolabı satın alacağınız firmalar, çeşitli standartlarda üretim yaptıklarını belgeleyebilmelidir.  Örneğin, ISO ve TSE belgelerinin olduğu firmalar yapacağınız alışverişler sizi olası tehlikelere karşı koruyacaktır.

İnternetten bulabileceğiniz firmaların internet sitelerinde yer alan canlı destek hatlarından hızlı iletişime geçmek mümkün. Şirketlerin WhatsApp hatları ile hizmet verdiklerini söyleyebiliriz.

Böyle iletişim kanallarından hizmet veren firmalardan çelik personel soyunma dolabı almadan önce daha fazla ürün görselini WhatsApp kanalıyla göndermelerini isteyebilirsiniz. Ayrıca çelik para kasası ile ilgili ihtiyaçlarınız içinde bizimle linkteki bağlantıdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

para kasası


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa