Alternatif Site Adreslerimiz:

Makale

Vintage Ev Dekorasyonunda Bilmeniz Gereken 5 Detay

Sponsorlu Bağlantılar

 

Son zamanlarında birbirinden farklı ev dekorasyon tarzları kullanılır oldu. Herkes karakterine, zevkine göre bu stillerden birini evinde hakim hale getiriyor. Eğer siz de “ahh eski günler..” diyen biriyseniz, ya da eski yıllardan kalma bir film seyrettiğinizde “şu evin güzelliğine baksana!” diyorsanız bu yazımız tam size göre olabilir! Çünkü bu yazımızda vintage tarzı dekorasyondan bahsedeceğiz..

vintage ev dekorasyonu

Birçok alanda eskiye dönüş olduğu gibi, bu durum ev dekorasyonunda da sıklıkla görülür bir hale geldi. Ancak vintage tarzın kendi içerisinde karakteristik bazı olmazsa olmaz özellikleri bulunmaktadır. Hadi gelin birlikte bunları inceleyelim:

Sponsorlu Bağlantılar
  • Vintage tarzı dekorasyonun kendine has bazı renkleri bulunmaktadır. Bu renklerin koyu tonda pembe, yeşil, beyaz ve mavi olduğunu söyleyebiliriz. Bu renkler vintage tarzı ev dekorasyonunda ağırlık basan renklerdir.
  • Eğer şatafatı, görkemi seven bir yapıya sahipseniz, maalesef vintage tarz size göre değil. Çünkü bu stilde eskitme yöntemi oldukça sık kullanılır, klasik stilin aksine.
  • Bu tarzda evinize danteller, duvar kağıdı ve koltuk kaplamalarıyla renk katabilirsiniz. Vintage tarzı ev dekorasyonunda sehpa üstü veya yatak örtüsü dantel detayı oldukça sık kullanılır. Bununla beraber çiçek desenli bir duvar kağıdı da evinizin bir anda bu stile bürünmesini sağlayacaktır.
  • Mobilyalardan bahsedecek olursak koltuk kaplaması bu tarzda kullanılabilir.Ancak bizim size tavsiyemiz evinizde kullanacağınız aksesuarlarla bu havayı yakalamaktır. Örneğin beyaz çerçeveler, eskiyi anımsatan biblolar, eski yemek takımları vb. ürünlerle vintage havasını oluşturmak oldukça mümkün.
  • Vintage tarzı dekorasyonda abartıdan uzak durulur, bu stilin romantik ve şık bir yapısı mevcuttur. Yukarıdaki önerilerimizi uyguladığınızda evinize gelecek misafirlerin bu büyüden çıkmalarının saatlerce alacağını düşünüyoruz. Denemeye ne dersiniz?

evinin ustası

Vintage tarzı veya diğer başka tarzlarda siz de şık bir eviniz olsun istiyorsanız, bu konudaki onlarca uzman firma veya ustaya evininustasi.com’dan dilediğiniz zaman tek tıkla ulaşabilirsiniz!


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa