Alternatif Site Adreslerimiz:

Makale

Dar Alanları Geniş Göstermek İçin Ev Dekorasyonu Önerileri

Sponsorlu Bağlantılar

 

Dar Alanları Geniş Göstermek İçin Ev Dekorasyonu Önerileri

Evinizin dar alanlarını; küçük odaları, antreleri ve koridorları geniş göstermek ve yer kazanmak için büyük tadilatlara girişmeniz şart değil.

dar ev dekorasyonu

Sponsorlu Bağlantılar

Birkaç pratik ev dekorasyonu hamlesiyle mevcut mekanı daha da daraltmadan ekstra yer kazanmanız mümkün.

Öncelikle, dağınıklıklardan ve fazlalıklardan kurtulmanız gerekli. Sürekli göz önünde duran kullanmadığınız eşyaları kaldırdığınızda alanın hemen ferahladığını fark edeceksiniz. Bunun için saklama kutularından yararlanabilirsiniz. Evinizin genel dekorasyonuna uygun olarak seçeceğiniz kutular hem dağınıklarınızı toparlar, hem de oldukça dekoratif ve modern görünür.

Ev dekorasyonunun can alıcı noktalarından bir tanesi de aydınlatmadır. Pencereniz varsa açık renkli, hatta şeffaf perdelerle gelen ışığı engellememeniz en iyisidir. Pencereniz yetersizse veya hiç yoksa, duvar renklerini göz önünde bulundurarak yapacağınız doğru bir aydınlatma, küçük odanızı daha geniş gösterir. Ayaklı lambalar, yani lambaderler arzu ettiğiniz aydınlığı sağlarken ince uzun ayakları sayesinde havada süzülüyormuş hissi vererek boşluk algısı da yaratır.

Askılar ve askılıklar da yer kazanmanızı sağlayan diğer aksesuarlardandır. Askıları dolapların içine saklamak zorunda değilsiniz. Açıkta duran askılar da epey kullanışlıdır ve dağınıklıkları bir araya getirerek odalarda yer açar. Mesela, kapı askısı küçük yatak odalarında, banyolarda ve mutfaklarda kurtarıcı niteliktedir. Dilsiz uşak veya açık gardıroplar da kırışmasını istemediğiniz ceket ve gömlekleri, yer bulamadığınız şapka ve anahtar gibi küçük eşyalarınızı toplamanıza yardımcı olur.

Aksesuarlar dışında mobilyalarınız da önemli bir yer tutar. Evinizin dar kısımlarını geniş gösterebilmek için mobilya sayınızı az ve öz tutmanız şarttır. Bu noktada katlanabilir veya modüler mobilyalardan yararlanabilirsiniz. İhtiyacınız olmadığında kapatabileceğiniz bir yemek veya çalışma masası, genel dekorasyona göre istediğiniz sayıda monte edebileceğiniz modüler raflar ya da tepsili, katlanabilir bir sehpa sayesinde kolayca yer kazanmanız mümkün.

Son olarak, stratejik bir şekilde seçeceğiniz duvar etiketleri ve tablolar da tek renk duvarların monotonluğunu kesintiye uğratarak derinlik algısı yaratır. Şehir fotoğraflarını, manzara resimlerini veya soyut desenleri deneyebilirsiniz. Gördüğünüz gibi, temel olarak sadelikten yana bir dekorasyonu benimsedikten ve doğru aksesuarları seçtikten sonra, dar alanları geniş göstermek aslında o kadar zor değil. Sadece birkaç ufak dokunuşla büyük farklar yaratmanız mümkün.

Saklama kutuları, ayaklı lambalar, LED ışık şeritleri, askılıklar, dekoratif mumlar ve birbirinden şık aksesuarların dahil olduğu Tchibo ev dekorasyon ürünleriyle, evinizi daha geniş göstermenize yardımcı olacak önerilerimizi hemen uygulamaya başlayabilirsiniz.


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa