Alternatif Site Adreslerimiz:

Makale

En Yaratıcı Dekorasyon Alışverişleri Nerelerden Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

 

Günümüzde herkes yaşam alanını kişiselleştirmek, yaratıcılığını evine yansıtmak, kaliteli vakit geçirebileceği bir alan yaratmak istiyor. Estetik ihtiyaçlarımızı da giderebileceğimiz bir çok alışveriş yeri ve yöntemi mevcut. Yaratıcı dekorasyon fikirlerinizi nerelerden alışveriş yaparak uygularsınız?

1. Bit Pazarı

Başka insanların kullanmadığı, çok eskimiş, 2. el eşyalar eviniz için tam aradığınız şeyler olabilir. Son zamanlardaki "vintage" modasını da göz önüne bulundurursak, bit pazarından bu anlamda eli boş dönmeniz pek mümkün değil. Ayrıca eskinin sanat anlayışını evinize taşımak, beraberinde çok farklı ve güzel bir hava getirecektir. Ayrıca bit pazarı fiyat olarak da uygun bir yöntem olacaktır. Üstelik, bit pazarlarının en güzel yanlarından biri, fikriniz olmasa bile önünüze sundukları ile fikirlerinize yön vermesidir. :)

Sponsorlu Bağlantılar

Dekorasyon Fikri: Bit pazarından bulacağınız eski bir kamera veya projeksiyon aleti ile film izlediğiniz ortama değişik bir hava katabilirsiniz.

dekorasyon

2. Konsept Mobilya Dükkanları

Sanat ve yaratıcılığın, profesyonel eller aracılığı ile önümüze sunulduğu yerler. Eviniz için tam da ihtiyacınız olan şeyleri önünüze sunabilir. Fiyat olarak biraz daha pahalı olsa da, verdiğiniz paranın hakkını verecek yaratıcılıkları evinize götürebilirsiniz.

Dekorasyon Fikri: Konsept mobilya dükkanları da vintage akıma ayak uydurmuş durumda. Buralardan bulabileceğiniz çok eski bir televizyonu oturma odanızın baş köşesine koyabilirsiniz.

yaratıcı dekorasyon fikirleri

3. Büyük Mobilya Zincirleri

Listemizin belki de en az dikkat çeken maddesi olsa da bazen gökte ararken yerde bulabileceğiniz fikirler verebilir. Çok basit ve sadece ihtiyaca yönelik üretilmiş bir şeyi, çok farklı bir kullanımla yaratıcı çözümlere dönüştürebilirsiniz.

Dekorasyon Fikri: IKEA gibi mağazalardan bulabileceğiniz çok sayıdaki mum setleri ile banyonuzda veya yatak odanızda sakinleştirici bir hava yaratabilirsiniz.

4. Marangoz

Evet, marangoz. Kendi fikirlerinizi ya da herhangi bir yerde gördüğünüz ve evinize uygulamak istediğiniz bir fikri gerçeğe dönüştürebilceğiniz, ucuz bir yer:)

Dekorasyon Fikri: Eğer kaliteli ağaç bulabilirseniz, herhangi bir parçayı sehpa haline getirtip oturma odanızda kullanabilirsiniz.

dekorasyon fikri

5. İnternet

Belkide yukarıda saydığımız her şeyi kapsayan, herşeyi ayaklarınıza getiren yer internet. Bu yüzden aradığınızı bulma anlamında en kolay yol internet diyebiliriz. 2. el eşyalardan, konsept mağazalara ve büyük zincirlere kadar her şeyi internette bulabiliriz. Ancak internetin en güzel özelliği, her zaman fiyatların daha uygun olmasıdır. Ayrıca pek bilinmese de artık internetten alışveriş yaparken indirim kuponu kullanmak çok önemli.

Yaratıcı bir çok tasarımcının ürününü Zet.com'da bulabilir, Zet indirim kodu ile daha da ucuza alabilirsiniz. Ya da herşeyi bulabileceğiniz yer olan Hepsiburada indirim kodu ile mobilya, dekorasyon gibi ihtiyaçlarınızı daha ucuza giderebilirsiniz.

Dekorasyon Fikri: İnternette bir çok yerden bulabileceğiniz asma halatlı saksılarla, evinize doğayı taşıyabilirsiniz.


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa