Alternatif Site Adreslerimiz:

Makale

Spor Salonunuza Hangi Soyunma Dolabını Almalısınız?

Sponsorlu Bağlantılar

 

İşyerinizde, spor salonunuzda, hamamda, SPA merkezinde ve daha pek çok yerde kullanılan soyunma dolapları envai çeşitte üretilmektedir. Kullanım amacının yanı sıra üretiminde bu çeşitlilikte payı büyüktür. Özellikle fiyatları etkileyen bu faktörlerin neler olduğunu öğrenmek ister misiniz?

Soyunma Dolabı Fiyatlarını Etkiliyen Faktörler

Fiyatları etkileyen bir çok faktör bulunmaktadır. Bunları saç kalınlığı, dolap ölçüleri, kilit çeşidi ve yan ürünler olarak sıralayabiliriz.

soyunma dolabı fiyatları

Sponsorlu Bağlantılar

Saç Kalınlığı

Piyasada 0,5-1,0mm aralığında çeşitli saç kalınlıklarıyla üretilmiş dolaplar bulunmaktadır. Saç kalınlığının ise fiyatları üzerinde doğrudan etkisi bulunmaktadır.

Kilit Çeşidi

Fiyatları etkileyen bir diğer faktör de kilit çeşididir. Asma kilit en çok kullanılan modeldir fakat en güvensiz seçenektir. Bunun yanı sıra gömme kilit ve şifreli kilit seçenekleri de mevcuttur.

Ölçüler ve Model

Soyunma dolabı fiyatları modelin ölçüleri ile doğrudan ilişkilidir. 2'li 4'lü 6'lı veya tekli olarak üretilebilen bu modellerin her birinin farklı boyutlara sahip olduğunu düşünürsek fiyatlarının değişikliğini anlamamız gayet açıktır. Fiyatlar dolap büyüdükçe artsada toplam bütçe gözüyle baktığımızda çok gözlü olanların daha uygun fiyata denk geldiğini söyleyebiliriz.

Yan Ürünler

Raf, askılık, ayakkabı rafı, etiketlik, havalandırma deliği gibi pek çok etken maliyetleri etkilemektedir. Örneğin havalandırma deliklerinin açılması için ekstra bir proses ve cihaz gerekmektedir. Gerek zaman gerek insan gücü gerekse sabit yatırım miktarını değiştiren bu etken doğal olarak satış fiyatlarını da etkilemektedir.

Peki işletmeniz için hangi dolabı seçmelisiniz? Fiyat araştırması sırasında sizlere binlerce seçenek sunacaklardır. Sizlere yol gösterebilmek adına uygun özellikleri belirtmek istiyorum. Örneğin optimum saç kalınlığı 0,8 mm'dir. Bu saç kalınlığı uygun boyama koşulları altında ve nemsiz bölgede 5 yıl herhangi bir sorun yaratmadan kullanılabilmektedir. Uygun dolap modeli ise kullanım amacına göre değişmektedir. Örneğin sirkülasyonun yoğun olduğu yerlerde içi görünebilen plastik kapaklı ve çelik gövdeli dolaplar tercih edilebilir. Elektronik kilit tercihi ise son derece önemli bir avantaj sağlayacaktır.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve model seçeneklerine göz atmak isterseniz güvenli ve konforlu soyunma dolabı sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak:

http://www.soyunmadolabi.co/soyunma-dolaplari-fiyatlar-etkileyen-faktorler/


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa