Alternatif Site Adreslerimiz:

Makale

Tasarruflu Mobilya Alışverişi Yapmanın 5 Yolu

Sponsorlu Bağlantılar

 

Tasarruflu Mobilya Alışverişi Yapmanın 5 Yolu

Dürüst olalım; mobilyalar pahalıdır ve herhangi bir şeyi tamir ettirmek her zaman söylenilenden daha maliyetli olur. Her bu oda gibi bir odaya sahip olmak istiyorum denildiğini duyduğumuzda 1 TL kazansaydık ve bunu yaparken paradan tasarruf etmek isteseydik, hayal edemeyeceğimiz kadar paramız olurdu! Aşağıda size sunduğumuz beş ipucunu bulabilirsiniz:

indirim kuponları

Sponsorlu Bağlantılar

1. Online Alışveriş Yapın ve İndirim Kuponlarını Kullanın: Tüketicilerin çoğunluğu perakende mağazaların genel masrafları (kira ve personel gibi) olduğunu ve bunların koydukları fiyatları etkilediğini anlamıyorlar. Ürün satan herkes bir tür nakliye ücreti ödüyor, ancak online alışveriş yaparak genellikle iki senaryodan biri ile karşılaşırsınız; ya şirketin bir deposu vardır (ve depoları kiralama/satın alma bedelleri iyi yerlerdeki mağazalara sahip olmaktan çok daha az maliyetlidir) veya doğrudan fabrikadan nakliye ediyorlardır. Her işi şekilde de maliyetlerden tasarruf edersiniz ve fiyatları mağazalar kadar şişirmeye gerek duymazlar. Bu elbette siteden siteye değişecektir, ancak online her zaman mağazadan daha az maliyetlidir. Üstelik artık birçok mağaza zaman zaman yayımladıkları indirim kuponlarıyla müşteri çekmeye çalışıyor. Bu türdeki kampanyaları İndirim Kodlarım isimli kupon sitesinden takip edebilirsiniz. (Örn: vivense indirim kuponu, evmambo indirim kuponu ). Bu tür fırsatlar sayesinde daha çok satın alarak daha çok tasarruf edebilirsiniz.

2. Depoda Satış: İndirim dönemlerinde alışveriş yapmak elbette tasarrufludur ancak burada bahsedilen konsept bu değildir. Üreticilerin depolarındaki aşırı stoku temizleyen ve büyük tasarruflar sunan (bu her zaman mümkün olmaz; daha fazla tasarruf ediyormuş gibi görünmeniz için fiyatlarını şişirirler) günlük bazda teklif sunan alışveriş siteleri vardır. Pek çok kişinin böyle alışveriş yapmaya sabrı yoktur, bu nedenle size mobilya satışları için harika bir ipucu sunuyoruz. Yeni ürün genellikle yılda iki kez, Nisan ve Ekim aylarında sunulur, bundan 2-3 ay önce şirketler yeni ürünler için yer açmaya çalışırlar. Bunun tam olarak ne zaman başlayacağını öğrenmenin tek yolu sormaktır, ancak şirketlerin bunu sık sık yaptığını ve her yıl tekrar ettiğini unutmayın. Mesela, yatakların Ağustos ayında indirime girdiğini fark ederseniz, bunu not edin ve gelecek yıl bu zamanda satın alın!

3. Marka İsimlerine Dalmayın: Mobilya markalarını moda markaları kadar iyi bilmemeniz tuhaf, ama size dünyada pek çok mobilya şirketi olduğunu söyleyebiliriz ve hepsi de bir ölçüde birbirlerinin fikirlerini çalıyor. Tamamen yeni şeylerin keşfedildiği günler geride kaldı! 400'ün üzerinde koleksiyonda, markaların benzer ürünler sunduğunu sürekli görüyoruz. Konuyu can evinden vurmak için bir moda analojisi kullanalım: Yeşil bir tişört bulmak için alışverişe çıksaydık, farklı stillerde ve farklı fiyatlarda ürünler ile karşılaşabilirdik, ama günün sonunda hepsi yeşil tişört olurdu. Seçenekleri fiyatına, kesimine ve kalitesine göre değerlendirmeniz lazım. Aynı süreç mobilya alırken de geçerlidir; daha az bilinen markalar daha düşük kalite anlamına gelmez.

4. Büyük Parçalarda Nötr Renklere Sadık Kalın: Turuncuyu sevebilirsiniz, ama dünyada çok az kişi turuncuyu beyaz, siyah, gri veya kahverengiden çok sever. Bu hiçbir surette bu renkleri tercih etmemeniz gerektiği anlamına gelmiyor ama konu büyük parçalar ve cesur renk paletleri olduğunda, fiyatlar artar. Şayet kırmızı, gri ve beyaz bir oda istiyor ve paradan tasarruf etmeyi diliyorsanız, gri veya beyaz koltuklara ve sandalyelere saldırabilir, kırmızıyı yastık, lamba, dekor ürünleri veya hatta bir halı ile vurgulayıcı renk olarak kullanabilirsiniz.

5. Ücretsiz veya Düşük Maliyetli Nakliye: Ne kadar çok sayıda kişinin ürünleri evden teslim almanın maliyetini unutuyor olması bizi şaşırtıyor. Elbette bir dükkanı elinizde bir yastık ya da masa lambası ile terk edebilirsiniz, ancak mobilyaların pek çoğu teslimat gerektirir ve bu maliyetlidir. Her şey dahil fiyatları kıyaslamanız önemlidir. Nakliye fiyatları azaldıkça, daha çok tasarruf edersiniz.


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa