Alternatif Site Adreslerimiz:

Makale

Dekorasyondaki Önemli Püf Noktalar

Sponsorlu Bağlantılar

 

Ev sahipleri yeni ev aldıklarında ya da evin düzenini değiştireceklerinde dekorasyon konusunda kararsız kalabilirler. Aslında bu çok normal bir durumdur. Çünkü dekorasyon sanıldığı kadar kolay bir iş değildir ve ciddi anlamda bilgi istemektedir. Her ne kadar zevkler farklı olsa da dekorasyon konusunda bazı önemli ayrıntıları bilmeniz gerekir. Püf noktaları bilerek yaptığınız dekorasyon işlemleri çok daha güzel sonuç verecek ve evinizin çok daha şık olmasını sağlayacaktır. Kısaca bir evi dekore ederken nelere dikkat etmemiz gerektiğine değinelim.

Kendinize Özgü Renklere Önem Verin

Eviniz sizindir. Dolayısı ile evinizi kendi zevklerinize göre dekore etmeniz önemlidir. Fakat ayrıntıları gözden kaçırmamak gerekir. Evinizi dekore ederken renk konusunda seçici davranın. İlk önce sevdiğiniz renkleri belirleyin. Daha sonra bu renklerin birbirleri ile olan uyumuna bakıp, buna göre bu renkleri 2 ya da 3’e indirin. Çok farklı rengin bir evde bulunması evi parça parça gösterecektir. Yani evin bütünlüğünü bozacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

dekorasyonda püf noktalar

Uyuma Önem Verin

Dekorasyon işlemlerini yaparken kendinize bir tema seçmeniz çok önemlidir. Çünkü dekorasyonda uyum önemlidir. Bir oda yeşilliği temsil ederken diğer oda renk karmaşası içerisindeyse, bu evde uyum yoktur. Dolayısı ile evin içindeki huzurun sağlanması da oldukça zordur. Bu yüzden akış, uyumluluk ve tema konusunda dikkatli davranın. Ayrıca ev içerisinde dekoratif aksesuarlar kullanmanız uyumu sağlamanızda oldukça iyi bir tercih olacaktır.

Mağaza Gezin

Dekorasyonda marka demek her şey demek değildir. Yani markaya değil, aldığınız ürüne para verin. Dışarıda sizin bilmediğiniz pek çok güzel eşya olabilir. Bu yüzden birden fazla mağazaya göz atmanız, çok daha rahat bir şekilde istediğiniz ürünleri bulmanızı sağlayacaktır.

Eşyaların Büyüklüğünü Göz Önünde Bulundurun

Kısaca aldığınız eşyalar ile odanın boyutu birbiriyle uyumlu olmalıdır. Küçük bir oda için seçeceğiniz büyük mobilyalar, o odayı boğacaktır. Dolayısı ile istenen düzen sağlanamayacaktır. Genel olarak evinizde ferahlığa önem gösterin. Bu yüzden evin küçük yerlerine basit ahşap ve modern mobilyaları tercih edin.

dekorasyondaki püf noktalar 3

Aldığınız Ürünü Uzun Süre Kullanmalısınız

Ödediğiniz paranın hakkını en iyi şekilde almanız gerekir. Çünkü evinizin dekorasyonunu bir bakıma aldığınız eşyalara göre yaparsınız. Bu yüzden kalite önemlidir. Eğer aldığınız ürünler kalitesizse ve kısa bir süre sonra sizi yarı yolda bırakıyorsa, evin dekorasyonu tekrar değişecektir. Bu yüzden aldığınız ürünlerin kaliteli olmasına özen gösterin. Bu sayede sevdiğiniz dekorasyonu uzun bir süre boyunca sıkıntı çekmeden kullanabilirsiniz.

Plan Yapın

En önemli dekorasyon kurallarından birisi düzendir. Evinizi dekore ederken her yerine ayrı ayrı özenmeniz ve gerekli değişiklikleri not almanız gerekir. Bu sayede evinizi çok daha güzel bir yer haline getirebilirsiniz. En önemlisi eksiklerinizi unutmazsınız ve buna göre doğru dekorasyon işlemlerini yaptırırsınız. Kısacası plan ve program dekorasyon işlerinde oldukça önemlidir.

dekorasyondaki püf noktalar 2

Evinizdeki Negatif Kısımları, Pozitif Hale Getirin

Evinizde beğenmediğiniz yerler olabilir. Fakat iyi bir dekorasyon işi ile buraları çok daha şık bir yer haline çevirebilirsiniz. Örneğin çok büyük bir duvarınız vardır ve bu duvarı kapatmak için bir tane kitaplık kullanırsınız. Bu yanlıştır. Duvar önünde kitaplık çok boş kalacaktır. Bunun yerine daha küçük 2 tane kitaplık alırsınız ve simetrik olarak duvara göre konumlandırırsınız. İşte şimdi duvarın büyüklüğü göze batmaz.

Bunun yanı sıra tabla, saksı, biblo ve benzeri aksesuar eşyalarını kullanarak da çok şık bir görüntü oluşturabilirsiniz. İşin aslında evinizin neye ihtiyacı olduğunu bilmelisiniz ve yapacağınız her hareketi bu ihtiyaçlara göre planlamalısınız. Bu sayede evinizde görmek istediğiniz estetiği görüntüyü ve hissetmek istediğiniz huzuru bulabilirsiniz.

dekorasyondaki püf noktalar 1

Kaynak:http://www.dekorstore.net/


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa