Alternatif Site Adreslerimiz:

Makale

Mobilya Ve Dekorasyon Alanında Feng Shui Yöntemleri

Sponsorlu Bağlantılar

 

Flying Star

Flying star genellikle profesyonel uygulayıcıların kullandığı bir tekniktir. Bir mekânın muhtemel aldığı şansları yorumlamamıza yarar. Temeli matematiktir. Birçok Feng Shui uzmanı kişisel analiz yaptığında bu metodu kullanır. Flying star sadece bir mekânın enerji haritasını yorumlamamıza değil, o mekânın yıllar içinde değişen şansım da yorumlamamıza olanak tanır. Her yıl, her ay ve her gün değişen enerjiler mekânlarımıza farklı etkiler getirir. Bu enerjilerin mekânları ve dolayısıyla bizi nasıl etkilediğini anlayabilmek için flying star kullanırız. Yıllık güncellemeler bu nedenle Feng Shui’de çok önemlidir. Bir Feng Shui uygulaması yaptırdıktan sonra, bu uygulamayı yılın getirdiği enerjiye göre yenilemek gerekir.

Her yıl değişen enerjiler, mekânlara değişik şanslar getirir. Bir mekân bir yıl şanslı ise diğer bir yıl aldığı enerjilerden dolayı şanssız olabilir. Hatta bir yıl içinde genellikle şanslı olan bir yerin, bazı aylarm yansıttığı enerjiler nedeniyle şansı azalabilir. Hangi aylarda sıkıntı olduğunu aylık flying star tablosu hazırlandığında görmek mümkündür. Bu teknik uygulanmadan önce haritayı oluşturmak için önceden hesaplamalara ihtiyaç duyulur. Evde yaşayan kişilerin doğum tarihleri alınır. Binanın doğum tarihi (yapım tarihi) alınır. Pusulayla binanın facing (ön cephe) ve sitting’i (arka cephe) ölçülür. Ana giriş kapısının pusula yönü ve lokasyonu tespit edilir. Binanın çevre analizi yapılır.

mobilya

Sponsorlu Bağlantılar

Nerede dağlar, yollar, sular, shar’lar olduğu önemlidir. Flying star yıldızlarım etkileyebilecek çevresel faktörler tespit edilir. Sonra da flying star (uçan yıldız) haritası çıkarılır. Bu haritada görülen her bir rakamın ifade ettiği bazı bilgiler vardır. Bu bilgiler o evin şansım, negatif enerji alanlarım, pozitif enerji alanlarım gösterir. Mobilya yataklar, ocağın konumu, çalışma masası, oturma grupları bu haritada bulunan yıldız konumlarına göre seçilerek yerleştirilir. Eğer Feng Shui uygulaması henüz proje aşamasında olan bir mekân için yapılacaksa, bu daha da iyidir. Binanın odalarının dağılımı, ana giriş kapısı, tuvalet ve banyolar, depo alanları, her biri bu yıldız konumlarına göre oturtulur. Mimar bu planlamaya bağlı kalarak çalışmalarını sürdürür.

Yapmak zorunda olduğu değişiklikleri Feng Shui uzmanına danışarak yapar. Doğru enerji alanlarına doğru yerleşimler yapabilme şansı yakalanır. Böylece bu binada yaşayacak kişilerin şansları da artmış olur. Aksi takdirde çok iyi yıldızların olduğu bölgede tuvalet veya bir depo alanıyla karşılaşabiliriz. Bu da iyi yıldızların olumlu etkilerinden yeterince yararlanamamamız anlamına gelir. Gerçek Feng Shui budur. Bunun dışındaki yerleşimler Feng Shui etkileri olarak küçük bir yüzdeyi oluşturur. Mobilyaların şekli, tablolar, halılar daha çok iç mimarların çalışma alanına girer.

Bu bilgilere yıl içinde gelen enerji ile o ay gelen enerji etkileşimleri de eklenir. Binanın enerji haritasının yanında senenin ve aylarm haritaları da çıkarılır. Bu haritalarda bulunan yıldızların oluşturduğu kombinasyonlar üzerinden bina şansı okunur. Neresi yatak odası olacak, neresi çalışma odası olacak, masa ve ocak nereye yerleştirilecek bu tabloya göre karar verilir. Bir mekânın şansının sabit olmadığını söylemiştik. Her yıl ocak sonuşubat başı gibi ilgili yılın enerjileri hakkında bilgi alıp evinizdeki gerekli düzenlemeleri kendiniz de yapabilirsiniz. Web sitemde ve seminerlerimde yıllık etkileri her zaman paylaşıyorum.

Burada önemli olan şey binanın flying star haritasıdır. Bu harita olumlu ise, yıllık ve aylık gelen olumsuz enerjilerden daha az etki alırsınız. Olumsuz ise, senelik ve aylık negatif yıldızlardan daha fazla etkilenirsiniz. Bununla birlikte olumsuz şansa sahip olan bir binada herkes aynı oranda etki almaz. Bu etkiler kişiden kişiye değişir. Negatif bir durumdan bir kişi hiç etkilenmez fakat diğer kişi çok etkilenebilir. Kua sayılarına göre, 4 sütun adı verilen kader analizine göre ve kişisel şans tablolarına göre değişik etkiler alırlar. Aşağıda flying star haritasına ait bir örnek görüyorsunuz. Her kutucuğun içinde 3 tane sayı vardır. Kutucukların tam ortasındaki sayılar temel sayıdır. Sağ üstteki su yıldızı, sol üstteki ise dağ yıldızıdır. Alttakiler ay ve gün yıldızlarıdır.

Tam ortada (merkezde) bulunan orta sayısı (8), evin hangi dönemde yapıldığını gösterir. Mesela bu örnekteki bina 2007 yılında yapılmış. 2004 2023 yılları arasmda yapılan evler 8. döneme aittir. Bu nedenle haritadaki orta sayı 8’den başlamıştır. 8. dönem içinde en iyi yıldızlar 1,8 ve 9 yıldızlarıdır. En kötü yıldızlar ise 2 ve 5’tir. İyi yıldızların olduğu yerlerde salon, yatak odası gibi aktif alanlar, kötü yıldızların bulunduğu yerde ise kiler, depo, WC gibi aktif olmayan alanların bulunması idealdir.

Mekânların Feng Shui’si iki ana konuyla ilgili olarak değerlendirilir. Birincisi Form Okulu (mekânın çevresel analizi), İkincisi ise Pusula Okuludur (mekânın evren üzerindeki pusula yönleri). Form Okulu, çevresel formları, şekilleri inceler. Evimizin dışında görebildiğimiz yollar, dağlar, binalar, toprağın rengi, şekiller, renkler, göller vb. Form Okulu nun ilgi alanına girer. Bu formların şekli, eve göre konumu, uygunluğu, bina şansını, dolayısıyla bizim şansımızı etkiler. Mevcut yapılaşma, bazı doğa kurallarını ihlal etmesi nedeniyle enerjiler üzerinde olumsuzluk yaratır. Mesela evimize doğru gelen sivri uçlu bir ok gibi görünen bir yol, Feng Shui’de zehirli bir enerjidir.

Shar’dır. Bu yolun uzandığı bölge hangi yönü yansıtıyorsa bu yönle ilgili olarak hayatımızda bir olumsuz enerji oluşabilir. Mesela güney yönüne doğru uzanan bir negatif enerji (T bir yol, sivri bir çatı vb.) kalp ve göz sorunlarına neden olabilir. Özellikle de orta yaştaki kadınlar için. Ya da onun çevrede tanınmasıyla ilgili bir sorunla karşılaşacağını gösterir. (Bilinen, tanınan birisi ise hakkında çıkan dedikodular ismini, yani ününü zedeleyebilir.) Eğer zenginlik köşemize (güneydoğu) doğru bir shar oluşmuşsa, berekede ilgili bazı zamanlarda (hangi zamanlarda olabileceğini flying star tekniğine göre tespit edebiliyoruz) sıkıntı yaşayabileceğimizi gösterir.

Aşkı ve evliliği temsil eden güneybatı yönüne doğru dışarıdan negatif bir etki oluşmuşsa, ilişkilerimizin yolunda gitmemesi, sık sık ayrılıkların ve kalp kırıklıklarının yaşanması mümkündür. Bu nedenle Form Okulunu ilgilendiren konuların doğru tespit edilmesi ve shar oluşturan durumların çözümlenmesi gerekmektedir. Ana kapı Feng Shui’de en önemli yerdir. Orası chi’nin ağzıdır. Enerjinin içeri girdiği yerdir. Bu nedenle kapıyı açtığınızda hem içeride hem de dışarıda gördüklerinizin ne olduğu önemlidir. Bu konudaki bilgileri ilerleyen sayfalarda “Ev Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?” bölümünde bulabilirsiniz.

Kaynak : www.mobilyaevdekoru.com


Bu bir tanıtım yazısıdır.


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa